x-kom hosting

GF 8800gt 1mb i Intel E8200

sebek77
utworzono
utworzono

Witam. Przeglądałem właśnie polecane zestawy komputerowe kolegi Sniper45 i zwróciłem uwagę na dopisek przy zestawach z kartą HD 4850 :

* - procesor MUSI zostać podkręcony, ponieważ będzie spowalniał kartę graficzną!

Stąd pytanie o moją konfigurację. Mam procesor i kartę jak w tytule. Czy u mnie procesor też trzeba podkręcić żeby karty nie spowalniał?

Gość
komentarz
komentarz

Nie trzeba.

falcon1984
komentarz
komentarz

A moim zdaniem lekki overclocking na 2.8GHz by nie zaszkodził bo jednak wydaje mi się że o kilka procent będzie ten procek hamował GF 8800GT 1GB

sebek77
komentarz
komentarz

Podam w więcej szczegółów jeśli to pomoże.

Karta EVGA 8800 GT 1gb DDR3. Rdzeń 600 MHz, pamięć 900 MHz. To są ustawienia fabryczne. Chłodzenie Akimbo także można ją jeszcze podkręcić, ale wtedy to już procek chyba też? Jakie jest wasze zdanie

Gość
komentarz
komentarz

Ogólnie to podkręcanie się opłaca bo za darmo masz dodatkową wydajność.

falcon1984
komentarz
komentarz

Śmiało podkręc na 2.8GHz, procek nawet tego nie odczuje a będzie kilka klatek więcej w grach

A grafikę można kręcić także ale wtedy procka na 3GHz również by trzeba

MasterChiefPwn
komentarz
komentarz
Witam. Przeglądałem właśnie polecane zestawy komputerowe kolegi Sniper45 i zwróciłem uwagę na dopisek przy zestawach z kartą HD 4850 :

* - procesor MUSI zostać podkręcony, ponieważ będzie spowalniał kartę graficzną!

Stąd pytanie o moją konfigurację. Mam procesor i kartę jak w tytule. Czy u mnie procesor też trzeba podkręcić żeby karty nie spowalniał?

Trzeba to pojęcie względne, procesor będzie spowalniał karte ale w bardzo mało widocznym stopniu, dosłownie pare %.

Więc procesora nie TRZEBA ale można podkręcić zyskasz przy tym trochę więcej fpsów.

No a po za tym 3 GHZ to już standard żeby w większość nowych gier pograć w komforcie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.