x-kom hosting

Karta graficzna

AsiaCent
utworzono
utworzono

Mam lekki kłopot z kartą...kupiłam nowa karte graficzną ATI Radeon 3650 HD.Lepszej na mojego kompa nie mogę miec.Wgrałam stery.Gdy włączam gre wczytuje się i gdy już mam grac obraz nagle się zawiesza.Nic nie mogę zrobic nawet znika wskażnik od myszki.Niewiem czym to jest spowodowane.Zauważyłam również,że gaśnie kontrolka od dysku twardego i świeci tylko zielona.Musze resetowac kompa.Nawet jak chcę przerobic zdjęcie w programie to program również się zacina i koniec. Pomóżcie niewiem co zrobic,a lubie sobie pograc ;)

faciek
komentarz
komentarz

Najprawdopodobniej zasilacz za slaby

AsiaCent
komentarz
komentarz

Tak myślałam.A jaki bym musiała miec? Jak możesz doradzic.

lukasz1908
komentarz
komentarz

Powiedź dokładne parametry komputera oraz zasilacz jaki teraz masz .

gostek
komentarz
komentarz

podaj reszte sprzetu :)

@ wyprzedzony ;p

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Siema. Nie chciałem zakładać nowego tematu więc otóż mojej kuzynce zawiesza się komp (blue scriny są że kompa trzeba zresetować), i czasami jak gram u niej w vice city to zauważyłem, że gra się przycina i obraz szwankuje (np. jakieś mury wyskakują lub samochody tuż przede mną).

Komp to:

Intel Pentium 4 3GHz

Geforce 6200

Ram 512

Zasilacz no-name.

I tu pytanie czy to wina zasilacza czy grafy (miejąc na myśli te cuda w vice city)

Pozdro.

lukasz1908
komentarz
komentarz

Jakie temp na grafie ? na procku ? próbowane było wyciągnąć jedna kość ram ?

Najprawdopodobniej zasilacz

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Temperatury wporzo:

Grafa 70 stopni a procek 42.

A kość ram jest tylko jedna to nie mam jak jej wyciągnąć.

A te zacinki w GTA to też wina zasilacza.

lukasz1908
komentarz
komentarz

Temp które podałeś są w IDLU ?

Zrób test w obciążeniu i wtedy podaj .

Kiedy się wyłącza komputer? W czasie gry czy po prostu po jakimś czasie ?

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Tempki są po grze. Będę u niej jutro to zrobie test pod obciążeniem i podam tempki. A komp wyłącza się po 50 do 1 godz. gry.

lukasz1908
komentarz
komentarz

Możliwe że chodzenie na procu jest brudne albo coś i wentyl nie wyrabia ...

W biosie masz zabezpieczenie że gdy procesor się nagrzeje za bardzo ,automatycznie włącza ...

Jest to bardzo możliwe.

AsiaCent
komentarz
komentarz

AMD Athlon XP 2000+

1,67 GHz

1 GB RAM

A o zasilaczu pisze tylko zasilacz awaryjny UPS i chyba mam cos koło 240 W. Niewiem dokładnie.

A jakie temp. powinny byc?

Więc jak?

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Zasilacz do wymiany na modecom mc-400 lub chieftec GPS-400.

A kto doradził ci tą kartę do tego proca??

Przecież ona jest piekielnie spowalniana.

AsiaCent
komentarz
komentarz

Ok dzięki. W sklepie taką doradzili stwierdzili,że innej do tego kompa nie moge miec. A co powiesz o Geforce 6600?? Dostałam ją za darmo używana tylko wiatraczek musze wymienic. Która lepsza?

loar
komentarz
komentarz

3650 lepsza;) Wejscie jak rozumiem masz AGP?:D

jarek1994-1994
komentarz
komentarz
Ok dzięki. W sklepie taką doradzili stwierdzili,że innej do tego kompa nie moge miec. A co powiesz o Geforce 6600?? Dostałam ją za darmo używana tylko wiatraczek musze wymienic. Która lepsza?

Radek lepszy, ale piekielnie spowalniany. Jeżeli masz geforce 6600 to włóż ją (akurat będzie do proca), a tego radka sprzedaj (jak nowa to możesz ją nieźle opylić). Nasi fachowcy <_< zawsze wcisną coś i mówią, że to jest najlepsze i takie tam pierdoły.

marekvrak
komentarz
komentarz

Witam. Ja mam podobny problem. Mój sprzęt:

Zasilacz ModeCom Feel III 500 W,

Płyta główna Abit IS7-e,

procesor Intel Pentium IV 3.2 1MB cache / 800 FSB northwood z porządnym chłodzeniem (temp. 40-50 stopni max),

4 x 512 mb ddr 400 mhz goodram,

grafika PowerColor Radeon hd3650 AGP

No więc chodzi o to, że gry chodzą super wydajnie i wogóle. Jak kupiłem tą kartę miałem zasilacz 350 W i obraz po 5 minutach grania po prostu stawał. Wymieniłem zasilacz na podany powyżej, gry chodzą. Jednak, po około godzinie grania (lub inaczej - czasem po 30 minutach, czasem po 100 minutach) obraz po prostu staje, dysk przestaje odpowiadać, nie można nic zrobić, pozostaje tylko reset (nawet dźwięk staje i cały czas słyszy się odgłosy w danym momencie zatrzymania które były). Na stronie producenta w poradach było by obniżyć AGP x8 na niższe, więc obniżyłem na agp x4, teraz mogę dużo dłużej pograć, jednak jest to bardzo wkurzające, gdy gram sobie przez internet z kumplem i nagle zwiecha.. np w momencie gdy mogłem wygrać... Sterowniki również próbowałem i nic. Tak sie zastanawiam, bo wcześniej miałem tylko 2x512 mb ram, dokupiłem 2 kości i nie formatowałem, tak chodzi do dziś, może problem w tym leży? A może chodzi tu o chłodzenie od chipsetu? Bo temp. karty graficznej to 40 stopni IDLE, 60 max jak się poci, więc raczej nie to. Co radzicie? Proszę o odpowiedzi.

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Stawiam na zasilacz. Czemu nie wymieniłeś na jakiegoś modecoma mc chiefteca tylko feel???

Zasilacz nie jest dobry więc lepiej go wymień.

marekvrak
komentarz
komentarz

Hmmm myślałem, że jeśli ta karta potrzebuje min. 350 W, to 500 W (czyli pewnie około 400 prawdziwe) wystarczy. Ale coś tu jest nie tak, przeglądając strony internetowe, najwięcej problemów jest właśnie z tą kartą, niemal u każdego dziwnie działa lub wcale. Ale u mnie również zaistniała taka sytuacja, że zepsuło się chłodzenie od chipsetu na płycie głównej, wymieniłem na nowe, ale po tygodniu strzeliły zatrzaski i w tym momencie nie mam żadnego, niby temperatura około 29-32 stopnie, więc w normie.. ale jednak nie wiem jaka była na chłodzeniu producenta... Eh spróbuję z tą kartą u kumpla na podobnej konfiguracji ale zasilaczu Chieftec 400 W.

AsiaCent
komentarz
komentarz

Ok dzięki za rady :* ;) ;p pzdr

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.