x-kom hosting

Samowyłączanie się komputera !

karabach
utworzono
utworzono

Witam, od dłuższego czasu mam problem z komputerem, a dokładniej gdy włączam komputer to wszystko chodzi jak należy, ale gdy włączę jakąś grę to gdzieś po 15-25 min. komputer sam się wyłącza i gdy się wyłączy to po włączaniu go z powrotem potrafi znowu się wyłączyć i dopiero za trzecim razem włączy się normalnie i wszystko chodzi jak należy, ale gdy znowu włączę jakąś grę to dzieje się tak samo i tak w kółko. Komputer potrafi też czasem wyłączyć się podczas pracy w windowsie, a gdy włączam np. ,,windows media player" i chce obejrzeć jakiś film to podczas włączania komputer zacina się i trzeba resetować. Jaka może być tego przyczyna?? Pomóżcie . Zrobiłem już dużo rzeczy, a miedzy innymi wymieniłem listwe zasilającą , zrobiłem formata ( 2 razy), podłączyłem komputer do innego monitora, czyscilem komputer w środku zainstalowałem antywirusy (firewall,avast) , ale probelm dalej się powtarza :((

System: MS Windows XP Professional

Sprzęt: Intel Pentium D CPU 2.66 GHz, 1,0GB RAM, NIVIDIA GeForce 7300 SE/7200 GS

BlackRaven
komentarz
komentarz

Podaj markę i model zasilacza (jeśli nie wiesz jaki masz, otwórz obudowę i spisz oznaczenie). Sprawdź temperatury procesora i karty graficznej (np. Everestem).

Gość
komentarz
komentarz

Ja stawiam na zasilacz.

Podaj moc i markę zasilacza, tak jak napisał wyżej

A temp. procka sprawdź programem CoreTemp

P.S. 800 post :jupi:

karabach
komentarz
komentarz

System Temperature: 40 C / 104 C F

CPU Temperature: 88 C / 190 C F

Zasilacz: PC POWER SUPPLY AC-230 V 4A 50Hz

Nie dawno zauważyłem taki jeden błąd, że jak włączam ,,panel sterowania NIVIDIA" to mi się zacina komputer i musze resetowac. przed wyłączaniem się komputera nie miałem takiego czegoś , to jest podobnie tak jak z filmami które włączam przez ,,windows media player calssic" to tez mi się zacina i musze resetować .

falcon1984
komentarz
komentarz

1. Masakryczna temp. na procku, nie chce wiedzieć ile masz w czasie gry...

Wniosek: odkurz procek, nałóż nową pastę termoprzewodząca, warto też pomyśleć o zmianie chlodzenia lub zakupie wentyli do obudowy

2. Dziadowski zasilacz no-name ---> do wymiany

karabach
komentarz
komentarz

już wiem przez co było to zacinanie się komputera i filmów przez ,,firewall" usunąłem go i teraz już nic się nie zacina ;]

i wyczyscilem tez najbardziej jak tylko mogłem procesor z kurzu i jak by troche lepiej zaczeło chodzic , ale dalej się wylącza jak gram :[

mis456
komentarz
komentarz

Ściągnij core temp i stamtąd podaj temp. procka- ten co wcześniej podałeś to może być przekłamanie czujnika, albo czujnik to jakiś inny (u mnie cpu temp wacha sie od -70 do 150st)

karabach
komentarz
komentarz

włączam CoreTemp i wyskakuje mi takie coś:

,,This intel processor is not supported

This program will not continue"

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.