x-kom hosting

niebieski obraz?

psk53
utworzono
utworzono

witam,

na wstepie powiem ze nie jestem pewien czy moj problem do konca jest zwiazany z karta graficzna... ale prawdopodobnie tak.

Mianowicie, ostatnio naprawialem komputer znajomego, w tym celu musialem podlaczyc moj monitor do jego komputera, potem spowrotem do mojego i tak kilka razy...

w pewnym momencie po podlaczeniu mojego LG FLATRON L1718S spieprzyl sie obraz na moim kompie.

Widac wszystko na niebiesko, za duzo niebieskiego, biale pola sa bardziej szaro-niebieskie i tak wszystko wyglada. Slabo widac kolory. Nie mam pojecia jak to sie stalo, na komputerze kolegi sprawdzalem i dziala normalnie tylko u mnie cos nie tak...

Karta Graficzna: nVIDIA GeForce 8400 GS 512mb

faciek
komentarz
komentarz

Sprawdź kabel łączący komp z monitorem

E-APA
komentarz
komentarz

wylaczales komputer jak podpinales monitor? czy na uruchomionym to robiles? :D

jason182
komentarz
komentarz

Sprawdz czy kurz sie nie dotal gdzies do gniazda karty gragficznej. Najlepiej bylo by przedmuchac gniazdo...

A gdy odlaczales kabel monitora od karty graficznej to przypadkiem nie uszkodziles gniazda PCIE ? W niektorych obudowach jest tak ze jak za bardzo poruszysz kablem to mozesz je wylamac.

Sprobuj wymienic karte graficzna/monitor

Gość
komentarz
komentarz
(...)

Sprobuj wymienic karte graficzna/monitor

Bardzo mądrze. Najlepiej napisz tak: "Pożycz od pierwszej lepszej osoby 700zł i spróbuj coś kupić (monitor/grafa). Jak to nie pomoże to nie wiem co :( ."

Pewnie dzieje Ci się coś takiego jak na kultowej karcie graficznej GF 4 440MX :) Tam po pewnym czasie psuło się wejście pod kabel VGA.

Czym podłączasz monitor? VGA (analog) czy Digital?

psk53
komentarz
komentarz

ok. problem po czesci rozwiazany, tak jak mowiliscie okazalo sie ze nawalilo to standardowe wejscie, podlaczylem za pomoca przejsciowki do tego wiekszego (czyli chyba Digital) no i smiga. Smiga ale tylko na trybie awaryjnym?! ciekawe... po prostu kiedy uruchamiam normalnie Viste, laduje sie normalnie w kolorze a w momencie kiedy wlacza sie profil - monitor sie wylacza "TRYB OSZCZEDNY". kiedy wlaczam spowrotem do zepsutego gniazda, monitor "zaskakuje"...

szukalem w sieci i znalazlem sporo podobnych problemow, niestety nie znalazlem zadnego rozwiazania... hmmm

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.