x-kom hosting

Modernizacja kompa. pomóżcie !

pawex
utworzono
utworzono

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem nowej karty graficznej do mojego zabytkowego kompa:)

Nie wiem czy jest w ogóle sens kupować i czy istnieje taka możliwość zakupu czegoś lepszego niż karta jaką posiadam czyli: NVIDIA GeForce4 MX 440.

Problem i rozważania nad nową kartą pojawiły się gdy zakupiłem fifę 08. Niestety pojawia się czarny ekran a na opakowaniu jest napisane, że seria GeForce 4 MX nie jest obsługiwana.. i to chyba najwyższy czas coś zmienić :D

Parametry mojego kompa:

Procesor AMD Athlon XP 2000+

Płyta MSI KT3V ( MS6712)

Grafika NVIDIA GeForce4 MX 440

Pamięć: 768 MB Ram

Proszę doradźcie, jakiej firmy i jakie parametry i czy da się jeszcze w ogóle kupić coś lepszego ;) , bo zakup nowego kompa ( to chyba najlepsze rozwiązanie) na chwilę obecną nie wchodzi w grę :blink:

Z góry dziękuję za Waszą pomoc !!!

Gość
komentarz
komentarz

hahahaha nie mogę :D:D:D Mój kumpel ma identycznego kompa :D:P

Cóż za zbieg okoliczności :P On kupił GeForce 6600GT i jest w prost idealny do takiego kompa.

A poza tym świetnie się kreci (normalnie ma ok. 7400ptk. w 3DMarku03, ale można wyciągnąć do 8600ptk.!)

Naprawdę karta godna polecenia ;)

gostek
komentarz
komentarz

zgodze, sie z 6600(mialem, 2razy sie spalila :P) ale i tak jest dobra xD

pawex
komentarz
komentarz
hahahaha nie mogę :D:D:D Mój kumpel ma identycznego kompa :D:P

Cóż za zbieg okoliczności :P On kupił GeForce 6600GT i jest w prost idealny do takiego kompa.

A poza tym świetnie się kreci (normalnie ma ok. 7400ptk. w 3DMarku03, ale można wyciągnąć do 8600ptk.!)

Naprawdę karta godna polecenia ;)

to ładnie dziwny zbieg okoliczności:D a czy mógłbyś mi jeszcze doradzić gdzie taką kartę można dostać i czy w ogóle szukać nowej czy używanej , bo chyba w sklepie to nie za bardzo :mellow:

i jeszcze jakie parametry ( bo chyba w tym GeForce4 MX tam było złącze AGP x 8 , to jest karta 128 MB czy 256 ? Pytam się , bo gdy wcześniej miałem problemy z kompem oddałem go do serwisu i przy okazji pytałem o modernizację -fachowcy stwierdzili ,że już nic nie da się ulepszyć (tzn tamten GeForce4 MX 440 to już jest ostateczność) i polecili mi zakup nowego sprzętu. Czy wymiana karty jest skomplikowana, bo jeszcze tego nie przerabiałem:)

Dzięki wielkie za odp.

Gość
komentarz
komentarz

Poszukaj sobie ASUSa 128MB 128BIT AGP x8 ;) On ma zegary 500/900 ale da się podkręcić na 580/1175.

(PS. ************** :D )

//Nie proś o plusy, jest to nie zgodne z regulaminem forum!

//Nestea

//Czy ja prosiłem? :P

pawex
komentarz
komentarz
Poszukaj sobie ASUSa 128MB 128BIT AGP x8 ;) On ma zegary 500/900 ale da się podkręcić na 580/1175.

(PS. ************** :D )

//Nie proś o plusy, jest to nie zgodne z regulaminem forum!

//Nestea

//Czy ja prosiłem? :P

Dziękuję bardzo za pomoc. zastanawiam się jeszcze czy ta karta będzie działać kupiłem nowy zasilacz: 350W ModeCom Feel

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Jeżeli to seria III Feel to raczej tak (nigdy nic nie wiadomo). Jeżeli jest to wersja I lub II to radze zmienić. Na jakiegoś Chiefteca lub Modecom MC lub Fortona. Nie jest to prądożerny zestaw, ale dobry zasilacz to podstawa.

pawex
komentarz
komentarz
Poszukaj sobie ASUSa 128MB 128BIT AGP x8 ;) On ma zegary 500/900 ale da się podkręcić na 580/1175.

(PS. ************** :D )

//Nie proś o plusy, jest to nie zgodne z regulaminem forum!

//Nestea

//Czy ja prosiłem? :P

Mam jeszcze pytanie, bo chyba zdecyduje się na tego GF 6600. objeździłem całe miasto i niestety nie ma szans zakupu nowej ( proponują mi na AGPx8 nowe karty: GF 6200, FX5500) Więc pozostaje portal aukcyjny, no chyba żeby jednak się skusić na jedną z tych które w/w wymieniałem jako nowe. NA portalu aukcyjnym sa GF 6600 różnych firm Winfast, SPARKLE , Gainward, MSI i tutaj pojawia się problem, którą wybrać? bo firmy Asus praktycznie nie ma... :blink: help !!!!

Mam jeszcze pytanie, bo chyba zdecyduje się na tego GF 6600. objeździłem całe miasto i niestety nie ma szans zakupu nowej ( proponują mi na AGPx8 nowe karty: GF 6200, FX5500) Więc pozostaje portal aukcyjny, no chyba żeby jednak się skusić na jedną z tych które w/w wymieniałem jako nowe. NA portalu aukcyjnym sa GF 6600 różnych firm Winfast, SPARKLE , Gainward, MSI i tutaj pojawia się problem, którą wybrać? bo firmy Asus praktycznie nie ma... :blink: help !!!!

Pomoże ktoś ???

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.