x-kom hosting

OC e8200 temperatury

Janosik
utworzono
utworzono

Witam podkręciłem swojego e8200 do 3,2 ghz przy napięciu 1,25v i niepokoją mnie temperatury ...

tzn nie wiem która brać pod uwagę ( rożne programy pokazują inne temperatury )

http://img294.imageshack.us/img294/4849/beztytuuze4.jpg ( screen po ok 1,5h orthosa , speedfan wskazuje core 48C core0 63C core1 63C natomiast program core temp 58C . )

Która temperaturę mam brać pod uwagę ?

Za jakieś 2 tygodnie wejdę w posiadanie Pentagram Karakorum ora pasty Zalman stg1 , i czy uda mi się go wykręcić przy bezpiecznych temperaturach i napięciu gdzieś 1,35v-1,4 do 4,00Ghz ?

ps orhos leci już ponad 2h , ile około czasu testu daje pewność stabilności ?

JackassJGC
komentarz
komentarz

Temperatury mierz CoreTemp i Real Temp. Ściągnij najnowsze wersję obydwu programów.

A temperatura dla tego procka to max 70 stopni z karakorum myślę, że z 60 w stresie max powinieneś mieć. Na BOXie mi dochodzą czasem do 70 stopni, ale to pod Orthosem a tak to góra 60 :)

// 2h testu mogą być, dla całkowitej pewności puść na 4-5h :)

Janosik
komentarz
komentarz

Coś z tymi temperaturami jest nie tak :/

real temp wskazuje 32 C core temp 37-39 C SpeedFan ( core 47 C core1 i core2 po 42 C )

Czyli wychodzi że czujnik jest walnięty ?

JackassJGC
komentarz
komentarz

Ja też mam różnicę kilku stopni miedzy Real temp a Core Temp to wynika tam z jakiegoś parametru programu. Czujnik myślę, że jest ok.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.