x-kom hosting

procesor spadł z 2500 do 1100 Mhz

dzikitroks
utworzono
utworzono

Witam.

Mam problem.

Posiadam płytę główną gigabyte 7vt600-rz-c.

Podczas wkładania pamięci do płyty zrobiłem zwarcie. Spaliłem coś na płycie ale jeden specjalista przelutował coś i płyta działa ale za to procesor spadł z 2500 do 1100. Nie wiem co mam robić resetowałem biosa i wgrywałem od najstarszego do najnowszego i nic. Za każdym razem jest 1100 a podkręcić w biose się nie da na tyle żeby wrócił do swojej wartości nominalnej. Jaka jest tego przyczyna????? Czy ktoś miał podobny problem?? Proszę o wiadomość na gg 3941715 lub tu na forum.

Dziękuję z góry każdemu kto coś wymyśli.

Mój sprzęt teraz pamięć 1 GHz, grafa: gf 700gs, procesor amd athlon 2500 barton(1833Mhz)było teraz 1111mhz, dysk 160 gb, płyta główna gigabyte 7vt600-rz-c.

Mr. Bad Guy
komentarz
komentarz

Możliwe, że płyta główna jest bardziej uszkodzona, niż ten gość myślał. Jeżeli nie możesz ustawić szyny FSB na 166MHz. To pozostaje chyba tylko wymiana płyty.

dzikitroks
komentarz
komentarz
Możliwe, że płyta główna jest bardziej uszkodzona, niż ten gość myślał. Jeżeli nie możesz ustawić szyny FSB na 166MHz. To pozostaje chyba tylko wymiana płyty.

patrzyłem w biosie cpu host frequency min 100 MHz, max 132 MHz. I nic się nie da więcej przestawić.niestety.albo ja nie wiem jak. a kiedyś zaczynało się właśnie od 166 Mhz.

Jeśli ktoświe jak to przestawić to poproszę o radę.

lukasz1908
komentarz
komentarz

W czasie jak ją spaliłeś musiał coś się zepsuć . Jak uszkodziłeś płytę ?

dzikitroks
komentarz
komentarz
W czasie jak ją spaliłeś musiał coś się zepsuć . Jak uszkodziłeś płytę ?

no tak jak pisałem podczas wkładanie pamięci do banku coś zaśmierdziało i przestało działać. po prostu pióropusz się zrobił. a potem wszytko zgasło.teraz nie używam tego banku i wszytko hula ale jest problem z tym prockiem.

gruby1e1993
komentarz
komentarz

Może masz takie taktowania bo zminił się mnożnik.. Ja na moim starym epox'ie miałem tak że jak tylko zwiększyłem mnożnik fsb się zwiększało . :D

Unitra
komentarz
komentarz

A Ty wkładałeś pamięci na włączonym komputerze? :blink::blink:

Gość
komentarz
komentarz
Witam.

Mam problem.

Posiadam płytę główną gigabyte 7vt600-rz-c.

Podczas wkładania pamięci do płyty zrobiłem zwarcie. Spaliłem coś na płycie ale jeden specjalista przelutował coś i płyta działa ale za to procesor spadł z 2500 do 1100. Nie wiem co mam robić resetowałem biosa i wgrywałem od najstarszego do najnowszego i nic. Za każdym razem jest 1100 a podkręcić w biose się nie da na tyle żeby wrócił do swojej wartości nominalnej. Jaka jest tego przyczyna????? Czy ktoś miał podobny problem?? Proszę o wiadomość na gg 3941715 lub tu na forum.

Dziękuję z góry każdemu kto coś wymyśli.

Mój sprzęt teraz pamięć 1 GHz, grafa: gf 700gs, procesor amd athlon 2500 barton(1833Mhz)było teraz 1111mhz, dysk 160 gb, płyta główna gigabyte 7vt600-rz-c.

Mam identyczny problem, z tym że ja mam Semprona 2600+ o takich samych zegarach jak kolega. Miałem procka 1.8, teraz mam 1.1 <_< Mam tą samą płytę główną, tyle samo pamięci, tylko grafa GF 6600GT. Też nie umiem tego naprawić :(

dzikitroks
komentarz
komentarz
A Ty wkładałeś pamięci na włączonym komputerze? :blink::blink:

komputer był wyłączony ale po włączeniu wypaliło bo pamięć była źle włożona. patrz wyżej o popsuciu płyty.

a wiesz coś na ten temat??????????

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.