x-kom hosting

zwiekszenie napiecia

czarny120
utworzono
utworzono

witam. mam zroblem ze zwiekszeniem napiecia w procesorze athlon 64 x2 4000+ zasilacz mam 450w wiec spokojnie wystarczy( chyba ) moja plyta ghówna to MSI k9ag NEO2 Digital a BIOS American Megatrends. Prosze o pomoc. Z góry thx ;)

Daniel W.
komentarz
komentarz

Dobrze,ale po co zwiekszac napięcie?Bedzie OC?

pozdrawiam

Daniel W.

czarny120
komentarz
komentarz

mialem prozbe o odpowiedzenie na pytanie jak zwiekszyc napiecie w procesorze zeby go podkrecic :P

Hammer
komentarz
komentarz

W biosie zwiększa się napięcie procesora, spróbuj jednak podnieść go o kilka MHz bez zmian napięcia,podnieś je tylko wtedy gdy komputer będzie niestabilny, opcja nazywa się różnie CPU voltage i kilka innych zależy od biosu.

czarny120
komentarz
komentarz

cpu voltage nie moge zmienic. czemu ?

pomuzcie plizzz ;(

moskil
komentarz
komentarz

Prawdopodobnie musisz przestawić ręczne ustawianie napiecia procka na enabled, potem regulujesz napiecie + -, a bynajmniej u mnie na msi tak jest.

czarny120
komentarz
komentarz

sprubuje tak zrobic i napisze.

w biosie mam takie opcje :

CURRENT CPU CLOCK [2000MHZ]

CURRENT DDR MEMORY FREQVENCY [800]

AMD COOL 'N' QUIET [DISABLE]

ADJUST CPU FSB FREQUENCY [200]

ADJUST CPU RATIO [AUTO]

ADJUSTED CPU FREGUENCY [2000]

FSB MEMORY RATIO [AUTO]

ADJUSTED DDR MEMORY FREQUENE [800]

AUTO DISABLE PCI FREQUENCY [ENABLED]

CPU VOLTAGE [AUTO]

MEMORY VOLTAGE [1,9]

SPREAD SPECTRUM [ENABLED]

pogrubione sa opcje ,które moge edytowac.

co trzeba przestawic ?

chohlik
komentarz
komentarz

hmmmm......Powinieneś móc zmienić CPU VOLTAGE na manual,spróbuj zmienić nieznacznie ADJUST CPU FSB FREQUENCY [200] i sprawdzić czy bedzie sie dało zmienić voltage.....

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.