x-kom hosting

Wymiana procesora

fazin
utworzono
utworzono

Witam wszystkich Dzisiaj odebralem kompa z serwisu i okazalo sie ze procesor jest do wymiany.Procesor to Amd Duron 1.2Ghz natomiast płyta głowna to DFI socket 462.Ten procesor ma Fsb100 Mhz-tak pisze w wikipedii.Moje pytanie jest takie.Czy do tej płyty mam szukac procesora tylko z Fsb 100 MHz?,ewentualnie czy do tej płyty bedzie pasował procesor z Fsb np:133 Mhz 200 Mhz? Dziekuje z gory za porady.

Mr. Bad Guy
komentarz
komentarz

Podaj dokładnie model płyty głównej. Z tego, co kojarzę, to najsłabsze płyty miały możliwość pracy z dwoma częstotliwościami szyny FSB - 200 i 266MHz. Jeżeli masz najsłabszą płytę, to wsadzisz do niej max Athlona XP 2400+ ale to wszystko zależy od modelu płyty głównej.

fazin
komentarz
komentarz

No własnie nie mam jak sprawdzic modelu płyty głownej bo procek jest padniety i nie mam jak odpalic kompa.Wiem ze to Dfi chipset Via VT 8233A.

Dobra znalazlem Instrukcje od tej płyty Model płyty to DFI AD73 Pro

damib
komentarz
komentarz

Proszę takie procki pasują pod twoją płytę ;)

AMD Athlon XP 266 MHz FSB (1500+ do 2200+)

AMD Athlon 200/266 MHz FSB (up to 1.4GHz)

AMD Duron 200 MHz FSB (500MHz do 1.3GHz)

fazin
komentarz
komentarz

AMD Athlon XP 266 MHz FSB (1500+ do 2200+)??

W tej instrukcji od płyty to pisze AMD Athlon XP 266 MHz FSB(1500+2000+)

No chyba zdecyduje sie na Athlon XP gdyz maja najszybsze taktowanie z dostepnych na ta płyte.

A jesli pisze przy Athlon XP 266 MHz FSB to mam szukac Athlona XP tylko Z FSB 266 MHz czy moze byc np:100 ,133, 200 ?Jak to jest z tym FSB??

Mr. Bad Guy
komentarz
komentarz

Szukaj Athlona XP 2200+. Szyna może być różnie opisana na aukcjach raz jako 133MHz, a raz jako 266MHz. Jest to związane z tym, że ten procesor ma wewnętrzny mnożnik i na płycie ustawiasz szynę FSB 133MHz, a procesor wewnętrznie mnoży ją x2 i jest na prawdę taktowany zegarem 266MHz.

Gość
komentarz
komentarz

A nie lepiej wymienić sobie płytę główną i procesor na coś nowszego ?

fazin
komentarz
komentarz

Wlasnie odebralem procesor Amd Athlon XP 1800+

Jednak przywlaczeniu kompa system widzi go jako Amd Athlon 1150 Mhz-a powinno byc 1500 Mhz

Poprzedni procek ktory siedzial wkompie to Amd Duron 1200 Mhz

Patrzylem w biosie i moge ustawic tylko na 132 i dalej taktowanie wynosi 1150 MHz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.