x-kom hosting

AMD czy Intel

kendo
utworzono
utworzono

Mam pytanie natury ogólnej. Mam zamiar niedługo wymienić część podzespołów w komputrze. I tutaj waham się co do procesora. Za ok 400zł mogę mieć dwurdzeniogo Intela 2,5 a za cenę 350zł mogę śmiało mieć dwurdzeniowy AMD 3,1. I teraz pytanie: jaka jest różnica między nimi? Mało gram, choć jak już to lubie full detal, więcej pracuje na programach muzycznych, graficznych i internecie. Co byście mi polecili?

audi_TT
komentarz
komentarz

Jak za tyle to weź Intela. Śmiało można go podkręcić do większego taktowania niż dwurdzeniowe AMD.

maateoo18
komentarz
komentarz

zawsze AMD sie bardziej kreciły z tego co wiem

audi_TT
komentarz
komentarz

To masz nieaktualne dane :) Teraz te dwurdzeniowe nie kręcą się tak dobrze jak Core 2 Duo.

Szansą AMD są nowe Phenomy II i ich wydajność.

kendo
komentarz
komentarz

ale jeżeli nie zamierzam podkręcać. Tzn zestawiam dwa procki: pierwszy AMDx2 3,1 a drugi Intel 2,5 - który będzie lepszy?

Piotr1312
komentarz
komentarz

Bez OC mają podobną wydajność, mimo wyższego zegara Athlona.

audi_TT
komentarz
komentarz

Jeśli nie zamierzasz kręcić to możesz wziąść Athlona. Ale lepiej wyjdzie na kupnie Intela.

E5200 czyli ten co mówisz można zwiększyć wydajność jeśli jest jej za mało ale jak kupisz athlona to nie możesz liczyć na duży wzrost wydajności.

kendo
komentarz
komentarz

ok dzięki. Jeszcze jedno pytanko: czy warto dopłacać do INTEL CORE 2 DUO E7400 - 2.8 GHz BOX, czy nie zauważę różnicy jak kupię INTEL PENTIUM DUAL CORE E5300 - 2.60 GHz BOX? I czym różnią się Core 2 duo od dual core?

lebron123
komentarz
komentarz

Tym ze Dual Core ma mniejsza pamieć podręczna CACHE (obecnie), DUAL CORE to takze procesory serii Pentium D czyli niewypały(wczesniejsze).

Duma Katalonii
komentarz
komentarz
DUAL CORE to takze procesory serii Pentium D czyli niewypały(wczesniejsze).

:mur:

dual core to bdb proce E5200 to najbardziej udany z nich bierz i sie nie zastanawiaj,E7400 jest nieoplacalny

Gość
komentarz
komentarz
DUAL CORE to takze procesory serii Pentium D czyli niewypały(wczesniejsze).

Buhaha xD Stary, czy Ty wiesz co napisałeś :?: Udowodniłeś swoją niewiedzę na temat informatyki. Pentium D to 2xPentium 4 połączone w i CPU, a Dual-Core to okrojony Core 2 Duo (Mniejsza pamięć cache, lecz to dość niewielka różnica :)), także walnąłeś jak łysy grzywą :P

kendo
komentarz
komentarz

a to mnie teraz zszokowałeś. W sumie E5200 to cena 339zł, więc dużo bym zaoszczędził. INTEL PENTIUM DUAL CORE E5300 - 2.60 Ghz to też udany model? Bo z jednej strony jak już wymieniam sprzęt to dołożenie 100-200zł do czegoś co będzie dużo lepsze to nie problem, ale jak różnica jest mało zauważalna to nie ma sensu

Duma Katalonii
komentarz
komentarz
INTEL PENTIUM DUAL CORE E5300 - 2.60 Ghz to też udany model?

nie oplacalny,E5200 jest najtanszy kreci sie bardzo dobrze 3,5ghz to minimum

Duma Katalonii
komentarz
komentarz

http://shift.sklep.pl/index.php?t=w&id...mp;skad=skapiec tu masz E5200 za 302zl to sie robi juz roznica ponad 60zl,jak jest to dla ciebie nadal nic to bierz E5300,chodż to E5200 z wyzszym mnoznikiem i 100mhz wyzszym taktowaniem :)

Gość
komentarz
komentarz

Bier tego co podał Duma, a za resztę kup dobrą pastę (np. Żulman STG-1) albo idź na browar :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.