x-kom hosting

Łączenie przez SLI-problem

nalyi
utworzono
utworzono

Witam wszystkich forumowiczów

Mam karte graficzną Asus EN7300GT 256. Wyczaiłem na Allegro taniutką kartę o tym samym chipsecie Gigabite7300GT 256. Facet mowił, że gdy podłącza monitor nie ma obrazu, ale nie widać na karcie żadnych oznak spalenia... Pomyślałem, że możliwe że cos jest nie tak z gniazdami do monitora a cala moc obliczeniowa karty jest ok, więc jak połącze swoją z tą wadliwą przez SLI bedzie smigało...

Kupiłem, karta przyszła. Najpierw sprawdziłem samą kartę, tak jak facet pisał - obrazu nie było podłączając przez obydwa łącza D-Sub i DVI-I.

Na karcie nie ma żadnych oznak spalenia (żadnych wypukłości na kondensatorach itp. rdzeń GPU też wydaje się na oko być ok)

Podłączyłem ją do dobrej karty przez SLI i po pewnym czasie radiator na uszkodzonej karcie zrobił się ciepły tak jakby karta normalnie działała.

Jeśli jest Ciepła to znaczy że procek chodzi więc moc obliczeniowa karty, która jest mi potrzebna do wykorzystania w grach przez SLI powinna chodzić...??? Chyba, że się mylę...

W GPU-Z pokazuje mi się ze SLI jest wyłączone. W panelu nVidii nie mogę znalezć opcji żeby to włączyć i sprawdzić czy pamięć i procesor uszkodzonej karty bedzie współdziałał z dobrą kartą...

Ponadto komputer nie widzi uszkodzonej karty (Menedżer Urządzeń).

Jeśli potrzebne będą jakieś screeny lub odczyty z programów to natychmiast zrobie.

Jesli ktoś wie czy można i jak połączyć te karty przez SLI to proszę o pomoc

faciek
komentarz
komentarz

połączyłeś mostkiem sli po instalacji sterowników wchodzisz w panel sterowania nvidia i tam włączasz tryb SLI jeszcze jedno w niektórych płytach trzeba ustawić w biosie SLI

nalyi
komentarz
komentarz
połączyłeś mostkiem sli po instalacji sterowników wchodzisz w panel sterowania nvidia i tam włączasz tryb SLI jeszcze jedno w niektórych płytach trzeba ustawić w biosie SLI

w biosie było ustawione "auto" i zmieniłem na 2 karty. Są połączone mostkiem ale komputer dalej nie widzi tej uszkodzonej. Co z nią moze być jeśli grzeje się tak jakby chodziła naprawdę a nie ma obrazu?? Czy przez to nie mogę połączyć tych 2 kart???

Są to karty z tym samym chipsetem wiec sterowniki raczej nie wchodzą w gre...

pm666
komentarz
komentarz

Mi się wydaje , ze jest spalona karta.

Lipton
komentarz
komentarz

Nie musi być uszkodzona, mogła zostać przerwana jedna ścieżka na karcie i już cała nadaję się do kosza.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.