x-kom hosting

Problem z komputerem (spalajacy sie zasilacz)

Cooba
utworzono
utworzono

Witam Drogich Forumowiczow!

Z gory przepraszam, jesli umiescilem temat w zlym dziale.

Mam problem z komputerem,

mianowicie wlasnie zlozylem nowy komputer i niestety nie jestem w stanie go uruchomic.

komputer zlozylem z roznych podzespolow z allegro, wszystko jest teoretycznie nowe i na gwarancji.

problem, ktory sie pojawia wyglada nastepujaco:

komputer jest juz w pelni zlozony, podpinam zasilacz do plyty glownej, podlaczam kabel zasilajacy do wylaczonego zasilacza (w tym momencie slychac leciutkie bzykniecie - przeplyw pradu), po czym kiedy wlaczam zasilacz, slysze dluzszy cichy pisk (jakby prad zaczynal "rozchodzic sie po plycie glownej") i po okolo 5 sekundach nastepuje spiecie, z zasilacza leca iskry i to jest koniec.

myslalem, ze moze kupilem wadliwy zasilacz, poszedlem do sklepu, wymienilem na nowy, taki sam, znowu podlaczylem zasilacz, tym razem kupilem nowy kabel zasilajacy i podlaczylem komputer do innej listwy, w innym pokoju (podlaczonej do innego gniazdka) i ZNOWU TO SAMO! dokladnie w identyczny sposob zasilacz sie spalil.

czy wobec tego, powodem spalajacych sie zasilaczy jest waqdliwa plyta glowna, problemy z zasilaniem (ktore wydaje mi sie, ze wyeliminowalem, zmieniajac kabel, listwe i gniazdko) czy jeszcze cos innego?

nie wiem co mam zrobic, czy wzywac informatyka (ktory moze nic nie wykryc, bo nie znam w Warszawie zadnych dobrych informatykow) czy odsylac na gwarancji plyte glowna (i czy od razu odsylac tez procesor, ktory mogl ulec uszkodzeniu), czy mam kupic trzeci zasilacz i liczyc na to, ze tym razem sie uda?

od razu powiem, ze kable zasilacz-plyta glowna podpinam dobrze, nie za bardzo jest zreszta mozliwosc zlego ich podpiecia (oba: 20 i 4 pinowy wchodza do plyty glownej tylko w 1 strone). wydaje mi sie, ze wszystkie pozostale kable na plycie glownej rowniez podlaczylem poprawnie (poza tym, kable plyta glowna-przycisk power nie zostaly nawet przeze mnie uzyte, bo zasilacz spala sie zanim wcisne klawisz power).

jesli chodzi o sprzet to jest on nastepujacy:

Plyta Glowna: Gigabyte GA-EP35-DS3

Procesor: Intel Core 2 Duo 2,6

Zasilacz: Modecom Premium 500W

Obudowa: Thermaltake Swing VB6000SWS

Dzieki Wielkie Za Pomoc

BlackRaven
komentarz
komentarz
po czym kiedy wlaczam zasilacz, slysze dluzszy cichy pisk (jakby prad zaczynal "rozchodzic sie po plycie glownej") i po okolo 5 sekundach nastepuje spiecie, z zasilacza leca iskry i to jest koniec.

Wygląda na to że trafiłeś na dwa walnięte zasilacze, napewno problemem nie jest płyta główna (skoro nawet jej nie włączyłeś). Spróbuj jeszcze odpalić taki zasilacz bez podpinania do niego sprzętu, sposobem opisanym TUTAJ.

Cooba
komentarz
komentarz
Wygląda na to że trafiłeś na dwa walnięte zasilacze, napewno problemem nie jest płyta główna (skoro nawet jej nie włączyłeś). Spróbuj jeszcze odpalić taki zasilacz bez podpinania do niego sprzętu, sposobem opisanym TUTAJ.

myslisz, ze jest jeszcze sens sprawdzac te zasilacze skoro poszly z nich iskry (mimo to moga jeszcze zadzialac)?

musze miec strasznego pecha do tych zasilaczy, a kupienie nowego zasilacza 400W zamiast 500W moze cokolwiek dac?

BlackRaven
komentarz
komentarz

myslisz, ze jest jeszcze sens sprawdzac te zasilacze
spróbować nie zaszkodzi
usze miec strasznego pecha do tych zasilaczy, a kupienie nowego zasilacza 400W zamiast 500W moze cokolwiek dac?
kup jakiś inny markowy zasilacz, o tej serii modecoma wiele nie jestem w stanie powiedzieć.
rafalluz
komentarz
komentarz

Mała prośba:

Mógłbyś otworzyć tego Modecom Premium (jak nie ma plomb oczywiście) i zamieścić foto jego wnętrzności tutaj? Najlepiej na zbliżeniu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.