x-kom hosting

Temperatura E8500

TCNieI
utworzono
utworzono

rt.jpg

Pytanko czemu są takie duże rozbieżności w temp na rdzeń w stresie ~100% i nie stresie ?

pierwszy rdzeń ma skok temp. o ok 20C a drugi tylko o 6 ale jego min to 46 a tamtego 24?? czemu tak jest ? ma ktoś z was jeszcze ten problem ? czy nie powinny być te temp takie same ?

Proszę o odpowiedź... aaa komp po lekkim OC w sygnie info.

post-31596-1232674461_thumb.jpg

olszak
komentarz
komentarz

ładne temperatury, nie ma co się bać, choć mogło być lepiej gdyż ja na napięciu 1,5V w spoczynku mam 34*C weź pod uwagę także błędy pomiarowe...

TCNieI
komentarz
komentarz

O_o chyba mnie nie zrozumiałeś :D teraz dam fotkę z temp w spoczynku... chodzi mi oto czemu jeden rdzeń ma tak małą temperaturę a drugi aż tak dużą, proszę spojrzeć na resztę temperatur... i czy jest możliwość że jest walnięty czujnik ? Byłem w sklepie komputerowym i powiedział mi typ że to jest normalne, że jeden jest tak zgrzany mówi że to ten wydajniejszy czy ki coś i on musi się tak grzać... wg mnie coś jest nie tak bo z tego co widziałem różne fotki temperatur 2 rdzeniowych procków to nie było aż tak dużych rozbieżności...

pomóżcie :D

everest.jpg

post-31596-1232739769_thumb.jpg

dem
komentarz
komentarz

Wiesz co kiedyś napotkałem się na artykuł i była tam poruszana ta sprawa wiesz jest strasznie dużo teorii dlaczego tak jest jedna nawet była że jest nierówno dociśnięty radiator i z tej strony z której jest bardziej to radiator źle odbiera ciepło bo pasta jest wyciśnięta i jest cieplej. Prawda jest taka że masz eleganckie temperatury i jeśli nie ma żadnych błędów i problemów to się nie ma czym martwić :)

Postaram ci się gdzieś odszukać ten artykuł jak znajdę to ci tu wkleję.

matt667
komentarz
komentarz

ja kiedyś tak miałem ale to tylko dlatego ze źle zamontowałem boxowy radiator i z jednej strony dociskało dobrze a z 2giej było luźne i temperatury były wysokie na jednym rdzeniu, sprawdź radiator czy na pewno jest dobrze dociśnięty.

TCNieI
komentarz
komentarz

sprawdzałem radiator już 2 razy idealnie leży i pasta też idealnie,, i nie mam boxowego chłodzenia :P tylko Karakorum 120 on ma dużą stopkę :P i wystaje jeszcze poza procka.,. możliwe że czujnik coś źle pokazuje bo temp CPU jest 22C , 1rdzenia 24C to praktycznie nie możliwe że 46 jest na drugim, spróbuję wymienić jeszcze biosa może się coś zmieni :D

a pozatym, jak by nie dolegał dobrze radiator to temperatura drugiego rdzenia w stresie skoczyła by o ok 20+ a nie tylko 6...

EDIT: Wymian a biosa nic w tym przypadku nie pomogła temperatury są takie same jak były.

odświeżam temat,, naprawdę nikt się nie spotkał z takim przypadkiem ??

MasterChiefPwn
komentarz
komentarz
sprawdzałem radiator już 2 razy idealnie leży i pasta też idealnie,, i nie mam boxowego chłodzenia :P tylko Karakorum 120 on ma dużą stopkę :P i wystaje jeszcze poza procka.,. możliwe że czujnik coś źle pokazuje bo temp CPU jest 22C , 1rdzenia 24C to praktycznie nie możliwe że 46 jest na drugim, spróbuję wymienić jeszcze biosa może się coś zmieni :D

a pozatym, jak by nie dolegał dobrze radiator to temperatura drugiego rdzenia w stresie skoczyła by o ok 20+ a nie tylko 6...

EDIT: Wymian a biosa nic w tym przypadku nie pomogła temperatury są takie same jak były.

odświeżam temat,, naprawdę nikt się nie spotkał z takim przypadkiem ??

Spotkałem się z taką sytuacja, są to błędy pomiarowe ( everest nie jest dobrym program do pomiaru temperatury )

I nieprawidłowo działający czujnik; u mnie też większość programów pokazuje temperatury dwóch rdzeni w różnicy około 10 C.

Sprawdź temperatury za pomocą CoreTemp i dotknij ręką radiator, taki pomiar nigdy Cie nie oszuka.

TCNieI
komentarz
komentarz

CoreTemp, RealTemp HWMonitor i wiele innych jakie używałem pokazują to samo radiator dotykałem jego stopkę bo ma te rurki heatpipe czy cuś i jest szczelina, i jest cały zimny. tzn co może być walnięty czujnik na procku ? przejmować się tym czy nie ??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.