x-kom hosting

co wybrać?

marcinbdg4
utworzono
utworzono

Witam

Z racji, że kupiłem sobie niedawno kompa bez twardziela to muszę zakupić to "ustrojstwo" bo w starym kompie nie mam niestety HDD na SATA. I tu właśnie moje pytanie otóż jak to jest z kompatybilnością gniazd i dysków na złączu SATA? Z danych płyty głównej wynika, że są tam 2 sloty SATA i tu właśnie mam pytanie, otóż teraz większość dysków produkowana jest w technologi SATA 2 i czy jak pod płytę z slotem SATA podłącze Twardziela SATA 2 to czy będzie to ze sobą współpracować? Gdzieś na forum pisało o jakiś zworkach na dysku, czy każdy ma takie coś?

falcon1984
komentarz
komentarz

Tak, SATA2 jest kompatybilne wstecz z SATA1, więc twoja płyta obsłuży ten dysk ale jako SATA1 właśnie. A zworka z tyłu dysku pozwala przejść w tryb SATA2 (jak się ją wyjmie) ale w twoim przypadku nie ma sensu jej wyjmować bo płyta i tak tylko jako SATA1 go obsłuży

marcinbdg4
komentarz
komentarz

Dzięki falcon1984 za szybką odpowiedz.

Moglibyście mi jeszcze powiedzieć jakie firmy polecacie a jakich unikać jak ognia :) . Chodzi mi głównie o małą awaryjność.

falcon1984
komentarz
komentarz

Samsunga albo WD można brać

Jakiej pojemności potrzebujesz ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.