x-kom hosting

Problem z dyskiem

kolanko1990
utworzono
utworzono

Witam

Mam problem z dyskiem twardym. Gdy gram lub nawet tylko korzystam z komputera dysk twardy w pewnym momencie zaczyna tak świszczeć i sie zawiesz lub komp sie sam resetuje. Nieraz nawet musze go resetowac kilka razy bo przy wlaczaniu systemu tez oddaje taki dziwny swist i nie laduje systemu. Ten dzwiek jest taki jakby dysk sam sie wylaczal.

Prosze o jakas pomoc w tej sprawie.

Daniel W.
komentarz
komentarz

Zdycha..Dysku nie naprawisz,zamykany hermetycznie. Poza tym,co tam naprawiac...Mozesz przetestowac HDD Tune,podaj wynik

pozdrawiam

Daniel W.

rafalluz
komentarz
komentarz

Podaj pełen konfig sprzętowy komputera, w szczególności markę i moc zasilacza, bo na no-name miałem kiedyś dość podobnie.

kolanko1990
komentarz
komentarz

Oto wyniki testu. zasilacz ma moc 300 W

pierwszy dysk 20 gb

20gbdr5.png

drugi dysk 40 gb

40gbmq6.png

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Zrób jeszcze Error Scan ( nie Quick ). Chyba są bad sectory. Podaj screeny z zakładki Health

kolanko1990
komentarz
komentarz

20gb1rc3.png

40gb1ao0.png

bad sectorow nie maja bo robilem scan wczesniej ale nie mam screenow.

BlackRaven
komentarz
komentarz
bad sectorow nie maja bo robilem scan wczesniej ale nie mam screenow.

Jak to nie ma??

Reallocated Sector Count: 7

Radziłbym uważać z tym dyskiem i nie trzymać na nim ważnych danych.

arusi1
komentarz
komentarz

Dyska do wymiany i to jak najszybciej

kolanko1990
komentarz
komentarz

obydwa czy tylko jeden?

BlackRaven
komentarz
komentarz

Ten 20GB ma bady. Drugi wygląda że jest w porządku.

kolanko1990
komentarz
komentarz

screen skanu

bad20gbvq1.png

Niby ma wszystko na zielono wiec o co chodzi? Czy przyczyna "wieszania" sie dysku moze byc to ze mam podlaczony go kablem 80 zamiast 40? bo taki komunikat mi pisze w BIOS jak włączam komputer.

Daniel W.
komentarz
komentarz

Nie to tylko Tryb przesyłu danych,nie powinno to miec nic współnego z jego działaniem

pozdrawiam

Daniel W.

BlackRaven
komentarz
komentarz
Niby ma wszystko na zielono wiec o co chodzi?
Reallocated Sectors Count

05

Ilość realokowanych sektorów. Kiedy dysk napotyka błąd odczytu/zapisu/weryfikacji, oznacza ten sektor jako realokowany i przenosi dane do specjalnego zarezerwowanego obszaru (obszaru rezerwowego). Proces ten jest również określany mianem remapowania a realokowane sektory określa się remapami. To właśnie dlatego, na nowoczesnych dyskach, nie widzimy "bad bloków" podczas testów powierzchni -

Krytyczny: Tak

kolanko1990
komentarz
komentarz

no to chyba dysk do wymiany co nie?

Jaki dysk proponujecie w zamian za ten?

dar55
komentarz
komentarz
no to chyba dysk do wymiany co nie?
"dominik łamiesz się ;) "

nie wyzrucaj , zrób sobie low format lub inaczej zerowanie dysku i będziesz miał jak nowy , a nawet jak cie się nie uda to i tak nic nie tracisz

kolanko1990
komentarz
komentarz

a czym takie cos się robi?

dar55
komentarz
komentarz

na stronie saegate jest saetool for dos , nagarj na cd ,zabootuj i tam jest opcja Zero drive

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.