x-kom hosting

Jak zaczyna firma "domenowa"

juclikup
utworzono
utworzono

Witam. Mam zamiar postawić mały serwerek w domu na win server 2003 do jakiejś strony, prostej gry internetowej, poczty e-mail dla jednego, maksymalnie 2 userów i aby na taki serwer "wejść" trzeba wykupić domenę, która kosztuje. Są darmowe domeny typu xxxx.prv.pl itp. ale domeny xxxx.pl kosztują.

W końcu takie firmy też jakoś musiały zacząć i teraz moje pytanie jak?

Jak przykładowo ja bym sobie taką firmę chciał założyć?

Pytam czysto teoretycznie bo pewnie i tak na jedną domenę nie opłacało by się takiego czegoś otwierać, chyba że wystarczy do tego naprawdę jeden serwerek i neostrada 1Mb/s

Jak to widzicie?

necik
komentarz
komentarz

Rejestracja domeny .pl kosztuje obecnie około 10 zł. - to chyba nie jest dużo?

Lucider
komentarz
komentarz
Rejestracja domeny .pl kosztuje obecnie około 10 zł. - to chyba nie jest dużo?

Za to w przypadku przedłużenia trzeba dodać do kwoty jeszcze jedno zero a to już jest trochę więcej ;)

Jak przykładowo ja bym sobie taką firmę chciał założyć?

To byś musiał płacić podatek od działalności gospodarczej, co wyniosłoby Cię kilkadziesiąt razy więcej niż po prostu tradycyjny zakup domeny.

juclikup
komentarz
komentarz
To byś musiał płacić podatek od działalności gospodarczej, co wyniosłoby Cię kilkadziesiąt razy więcej niż po prostu tradycyjny zakup domeny.

Źle powiedziałem że firmę, ale jak bym chciał zrobić jakiś serwer czy coś (bo nie wiem co jest potrzebne) tylko dla siebie na jedną, czy maksymalnie dwie domeny. Bo jak wystarczy do tego zwykły niezbyt wydajny serwer z łączem neostrada 1Mb/s to poco płacić za domeny jak sam sobie mogę ją "założyć"

bush
komentarz
komentarz

Zrób sobie domenę w No-Ip.pl na serwer i będziesz miał spokój.

juclikup
komentarz
komentarz

Z darmowych domen umiem korzystać i nie o to mi chodzi, tylko czy da się zrobić tak że stawiam serwer i czy on może obsługiwać domeny *.pl

Chyba wiecie o co chodzi. Czy takie coś jest możliwe a jeśli tak to jak to zrobić.

nitro07
komentarz
komentarz

nie jest możliwe tworzenie i zarządzanie własnymi domenami bez ich wykupienia

domeną .pl zarządza NASK

juclikup
komentarz
komentarz
nie jest możliwe tworzenie i zarządzanie własnymi domenami bez ich wykupienia

domeną .pl zarządza NASK

I ten NASK jest na cały świat?

Szkoda że się tak nie da, ale dzięki za odpowiedź.

Lucider
komentarz
komentarz
I ten NASK jest na cały świat?

NASK (jak zresztą nitro07 wyraźnie napisał) zarządza domenami .pl

juclikup
komentarz
komentarz

A domenami .com .net kto zarządza?

Lucider
komentarz
komentarz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.