x-kom hosting

Rdzenie procesora, pytanie

.riquest
utworzono
utworzono

Witam, otóż ostatnio zaciekawiła mnie jedna sytuacja, otóż programem everest zobaczyłem % użycia rdzenia 1 i 2, przy czym okazało się, że ten pierwszy jest zazwyczaj wykorzystywany w 100% przy grze a ten drugi w 0%! Przekłada to się na grę gdyż powstają ścinki, zawiechy, itp itd (podczas gry), a więc moje pytanie brzmi: co się stało? Czy wyczytałem źle dane z everesta czy po prostu mój procesor wykorzystuje tylko jeden z swoich dwóch rdzeni (procek e6750), z góry dziękuje za odpowiedź.

damib
komentarz
komentarz

Jaka wersje tego everesta?? jak stara to się nie dziwie że pokazuje tylko użycie jednego rdzenia zainstaluj wersje ultimate i sprawdź... Jakie masz temp. podczas grania na procku i grafice?? i jaki zasilacz?? :)

webber
komentarz
komentarz

Czy wyczytałem źle dane z everesta
Zostaw everesta w spokoju, najlepszy jest imho najzwyklejszy menedżer zadań (alt+ctrl+del).
mój procesor wykorzystuje tylko jeden z swoich dwóch rdzeni
Może to gra wykorzystuje tylko jeden rdzeń? Nie podałeś żadnych konkretów o grze czy reszcie configu a wróżek tutaj nie ma.
.riquest
komentarz
komentarz

Posiadam C2D e6750, karte 8800 gts 512 mb z fabrycznym taktowaniem, 4 gb ram kingstona 800 mhz, płyte główna asus p5k, zasilacz 500 W chifteca.

Testowałem na Mirror's Edge, GTA IV (wiem, że na gta iv są problemy z optymalizacją), ale na mirror's edge takowych nie ma a mój komputer powinien spełniać zalecane wymagania (do płynnej gry na średnich ustawieniach), niestety nawet jak ustawienia dam na niższe to i tak coś się ścina..

W menadrzerze zadań w zakładce wydajność użycie procesora to 50-60% bez zbędnych programów.

Temperatury:

Procesor graficzny: do 65 stopni w grach, 50 stopni w spoczynku

CPU: do 50 stopni w grach, 40 w spoczynku

w programie AI suite w jednym pasku zużycia procesora pisze 30 % (czasami 50/60) w drugim 50 (czasami 60)..

damib
komentarz
komentarz

Sprawdź jeszcze menadżer zadań windows który proces tak ci obciąża procka być może to jakiś wirus, a jakiego masz antywira??

.riquest
komentarz
komentarz

Monitor.exe z wartością CPU 50 i Proces bezczynności z wartością również 50.

Antywira mam podstawowego, avasta

damib
komentarz
komentarz

To jest bardzo kiepski antywirus... odinstaluj go i ściągnij 30 dniową wersje Kasperskiego i przeskanuj cały komp i sprawdź wtedy.

Gość
komentarz
komentarz

Albo zainstaluj:

Z Darmowych: Avira

Z Płatnych: NOD32, Kaspersky (jedyna wada, to zamulanie kompa podczas skanowania)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.