x-kom hosting

Stara karta graficzna i nowy monitor

No1
utworzono
utworzono

Witam,

Mam starą kartę graficzną (GF2 MX 64 TV) i muszę kupić do niej nowy monitor. Chciałbym kupić jakiś monitor panoramiczny, więc się zastanawiam czy nie będzie problemów z podłączeniem do tej karty? Przede wszystkim czy karta obsłuży rozdzielczość 1440x900 (niestety nie mogę znaleźć odpowiedniej informacji)?

No i pozostaje kwestia złącza. Tutaj myślę, że nie będzie problemów jeśli monitor będzie miał tylko złącze DVI to zawsze można użyć przejściówki, ale prosiłbym o potwierdzenie czy mam racje.

Mr. Bad Guy
komentarz
komentarz

Jeżeli monitor będzie posiadał złącze D-Sub, to nie będziesz miał problemów. Jeżeli zaś tylko złącze DVI, to już go do tej grafiki nie podłączysz.

Przejściówkę DVI-D_Sub stosujesz wtedy, gdy karta graficzna ma wyjście DVI, a monitor D-Sub - odwrotnie się nie da.

No1
komentarz
komentarz

więc jednak się myliłem :( dzięki za radę

A nie wiesz jak będzie z tą rozdzielczością? Da radę ta karta?

Mr. Bad Guy
komentarz
komentarz

Karty graficzne od wielu wielu lat potrafią wyświetlać obraz w większej rozdzielczości. Riva TNT 16 potrafiła wyświetlać obraz w rozdzielczości 1920x1440. ale zawsze jest jedno ale. Wyświetlenie obrazu w danej rozdzielczości nie równa si płynnemu wyświetlaniu gier w tej rozdzielczości. Jednym słowem. Twoja karta nie będzie miała problemów z wyświetleniem obrazy, ale gry nie pójdą Ci w tej rozdzielczości.

No1
komentarz
komentarz

Na szczęście jest to komputer u moich rodziców, na którym jedyną uruchamianą grą jest windowsowy pasjans, więc akurat z tym nie będzie problemów.

W takim razie zaczynam szukać monitora.

Dzięki za pomoc :)

moskil
komentarz
komentarz

Odpalałem dzisiaj nowy monitor 22'' na 3dfx 6MB voodoo 1, nawet udalo sie wycisnąc 1024x768 bez instalacji sterowników do kary :P

�limak
komentarz
komentarz

Witam, jestem tu świeży, więc w razie czego no offence, pozwolę sobie podpiąć pod temat.

Mam stary sprzęcik:

MSI KT3 Ultra2 (MS-6380E)

AMD Athlon XP 1700+

zasilacz nie wiem jaki, ale równie stary, generalnie huczy potwornie:/ --> także chętnie do wymiany, ale o tym później.

mojego GF'a 2 MX/MX400 chciałbym wymienić na kartę z dwoma wyjściami --> DVI pod monitor, oraz D-Sub pod TV. Oba sprzęty chcę mieć podłączone cały czas. Na TV jedynie oglądam DivX'y.

Monitor dosyć nowy- <A href="http://www.allegro.pl/item535748877_samsung_t200_lcd_20_sklep_faktura.html" target="_blank">Samsung</A>, telewizor również LCD Samsunga, dziwne, ale nie znalazłem go na Allegro:/

Generalnie z rodziny "LE" , ale HDready, a nie full.

proszę Was o poradę, jaką kartę wybrać. karta ma nie służyć do gier, ma obsługiwać monitor i tv jednocześnie.

budżet: powiedzmy że ok. 100zł

a przy okazji, żeby nie zaśmiecać forum, polećcie proszę jakiś cichy zasilacz:)

proszę o wyrozumiałość, jestem laikiem w temacie :glupek2:

Mr. Bad Guy
komentarz
komentarz
D-Sub pod TV

To także jest wyjście monitorowe. Musisz poszukać karty z DVI, D-SUB i S-Video (TV-OUT).

�limak
komentarz
komentarz
To także jest wyjście monitorowe. Musisz poszukać karty z DVI, D-SUB i S-Video (TV-OUT).

no okej, niech będzie i z S-Video, chociaż nie do końca jestem pewien, czy faktycznie jest mi potrzebny, skoro teraz podłączam standardowo pod D-Sub'a i wszystko działa.

dobra, ale o konkrety poproszę, na jakich modelach mogę się skupić, a jakich unikać? przypominam budżet ok. 100zł

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.