x-kom hosting

Jaki 8600gt/gts ? Lub moze 9500gt ddr3?

Machur
utworzono
utworzono

Witam!!

Tak jak w temacie. Najlepiej karty z allegro. Do 260zł max bez przesyłki. I preferuje nowe karty, z aktywnym chłodzeniem.

Znalazlem takią:

http://www.allegro.pl/item525291794_msi_86...2100mhz_oc.html ??

Jakie są wasze propozycje??

Nowe, ponieważ wiem jak to jest z grafikami, wszędzie piszą nie prodkręcana, a jak jest naprawde:D? I czy karta jak przyjdzie do mnie będzie działac?? Nie mam sił później bawić się w jakies dochodzenia.

mitasz
komentarz
komentarz

kupiłem te karte w zeszły piatek z tej samej strony.jeszcze jej nie zamontowałem.moim zdaniem dokonałem dobrego wyboru,napewno jest lepsza od 7600gt która miałem.pytałem się też innych posiadaczy tej karty i pisali ,że spisuje sie rewelacyjnie.

Gość
komentarz
komentarz
Jaki 8600gt/gts ? Lub moze 9500gt ddr3?

oczywiscie ze 8600GTS :) bierz ta co wybrales, najelepszy wybor w tej cenie, do twojego sprzetu raczej lepszej nie ma sensu wkladac :) bo nawet ta bedzie zwalniac procesora i ram

Machur
komentarz
komentarz

bo chciałem nawet 8600gt, zeby nie byla spowalniana tak, ale nie ma nigdzie nowej? A ta 8600gts mam nadzieje bardzo spowalniana nie będzie??

mitasz
komentarz
komentarz

moim zdaniem bedzie dobrze śmigać

Gość
komentarz
komentarz

Nic nie będzie spowalniać. Możesz śmiało brać tego GTS'a.

Gość
komentarz
komentarz

Tego GT'ka od EVGA nie bierz, bo 512mb na takiej karcie i tak Ci się do niczego nie przyda. Ze względu na dużo mniejsze taktowania niż te w Karcie od MSI czy choćby w tym Palicie co podałeś, będzie od nich słabsza. A co do tego palita 8600GT sonic+ jeszcze, to sprawa wygląda tak, że na 99% wykręcisz go do wartości jakie ma 8600GT od MSI, którą podałeś w pierwszym poście. Kwestia tylko czy chcesz nową kartę czy używaną i za jaką cenę chcesz ją dostać. Ale na twoim miejscu skłaniałbym się raczej do wylicytowania tego Palita, będzie taniej, a równocześnie tak samo wydajnie (oczywiście po odpowiednim OC).

mitasz
komentarz
komentarz

zasilacz spokojnie ja mam 400w i sie nie martwie.ten 8600gt sonic jak podkręcisz jest to samo co gts ale że uzywany jak dla mnie odpada,a ten evga tez bym nie wziął firma nie przekonuje mnie

Machur
komentarz
komentarz

właśnie jeśli chodzi o Evge to skłaniałbym się do niej ze względu na firme, a ta pamięć przydałaby się do GTA 4. Ale fakt, niskie taktowania. Pomyśle o tym palicie, byloby 100zł w kieszeni, choc wolałbym cos nowego

znalazłem jeszcze takiego w sklepie niedaleko mnie. Wiec nie musiałbym zamawiac przez allegro.

Co o tym myślicie? Fabrycznie podkrecony, specyfikacja chyba identyczna jak 8600gts:

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GALAXY+9500GT+512+D4

tomekk600
komentarz
komentarz
Witam!!

Tak jak w temacie. Najlepiej karty z allegro. Do 260zł max bez przesyłki. I preferuje nowe karty, z aktywnym chłodzeniem.

Znalazlem takią:

http://www.allegro.pl/item525291794_msi_86...2100mhz_oc.html ??

Jakie są wasze propozycje??

Nowe, ponieważ wiem jak to jest z grafikami, wszędzie piszą nie prodkręcana, a jak jest naprawde:D? I czy karta jak przyjdzie do mnie będzie działac?? Nie mam sił później bawić się w jakies dochodzenia.

to wkoncu za 260zł czy za ile?? bo piszesz ze do 260 a dajesz karty za 170. jak do 260 to ja bym proponował to:

http://www.allegro.pl/item535766314_hd_385..._gwarancja.html

prawie 2 razy lepsza od 8600gt

Gość
komentarz
komentarz

No niby 2x lepsza ale pozostaje kwestia procesora, który może się do tej karty okazać za słaby. Chyba, że masz zamiar w niedalekiej przyszłości wymieniać podzespoły w kompie i wtedy mógłbyś kupić jakąś lepszą kartę, patrząc trochę przyszłościowo . A co do 9500GT którego podałeś to zdecydowanie lepiej jest wziąć tego radeona HD3850, którego podał tomek. Ten GF jest niewiele (jeśli w ogóle) lepszy od 8600GTS.

Gość
komentarz
komentarz
znalazłem jeszcze takiego w sklepie niedaleko mnie. Wiec nie musiałbym zamawiac przez allegro.

Co o tym myślicie? Fabrycznie podkrecony, specyfikacja chyba identyczna jak 8600gts:

No tak taktowania, ale ma mniejsza przepustowosc pamieci, i dlatego taktowania nadrabiaja zeby byl taki jak 8600GT

123253289824.gif

prawie 2 razy lepsza od 8600gt

ale do jego procesora nie ma sensu jej wkladac

bierz jakiegos taniego 8600GT 256MB ddr3

tomekk600
komentarz
komentarz

na procka nie spojrzałem sorka.

a taka okazja z tym 3850. :) sam bym chetnie kupił. kiedys były sapphiry tanie i te na zalmanach a teraz taka karte ponizej 280 trafic to rzadkosc

Machur
komentarz
komentarz

nie chce radeonow. Polecaliscie tego 8600gts z MSI, a ten 9500gt ddr3 oc ktorego podalem jest prawie taki sam nie?

I grafa do 260zl nowa. Przemyslalem i nie chce uzywanej. A ten radek i tak chyba za szybki do mojego procesora.

To jak ten 9500gt ddr3 oc bedzie dobry? Bo to w sumie to samo co ten 8600gts? I czy 9500gt jest w 100% kompatybilny z PCI-e 1.0 ?

ya20081 ta specyfikacja ktora podałeś dotyczy 9500gt na pamięciach ddr2. A ta ktora ja podalem jest na ddr3. Wiec nie ma co porownywac. A ten 9500gt na ddr3 ma przepustowosc bez oc 25gb/s wiec ta wersja oc bedzie miala jeszcze większą. Woalbym ze sklepu a nie z allegro.

To koncowe podsumowanie: Ten 8600gts z MSI czy moze ten 9500gt ddr3 oc ??

tomekk600
komentarz
komentarz
nie chce radeonow. Polecaliscie tego 8600gts z MSI, a ten 9500gt ddr3 oc ktorego podalem jest prawie taki sam nie?

I grafa do 260zl nowa. Przemyslalem i nie chce uzywanej. A ten radek i tak chyba za szybki do mojego procesora.

To jak ten 9500gt ddr3 oc bedzie dobry? Bo to w sumie to samo co ten 8600gts? I czy 9500gt jest w 100% kompatybilny z PCI-e 1.0 ?

ya20081 ta specyfikacja ktora podałeś dotyczy 9500gt na pamięciach ddr2. A ta ktora ja podalem jest na ddr3. Wiec nie ma co porownywac. A ten 9500gt na ddr3 ma przepustowosc bez oc 25gb/s wiec ta wersja oc bedzie miala jeszcze większą. Woalbym ze sklepu a nie z allegro.

To koncowe podsumowanie: Ten 8600gts z MSI czy moze ten 9500gt ddr3 oc ??

nie wiem czy jest sens wydawac 100zł (66%) wiecej na8600gts który nie jest az tak duzo lepszy od gt

Gość
komentarz
komentarz
nie chce radeonow. Polecaliscie tego 8600gts z MSI, a ten 9500gt ddr3 oc ktorego podalem jest prawie taki sam nie?

I grafa do 260zl nowa. Przemyslalem i nie chce uzywanej. A ten radek i tak chyba za szybki do mojego procesora.

To jak ten 9500gt ddr3 oc bedzie dobry? Bo to w sumie to samo co ten 8600gts? I czy 9500gt jest w 100% kompatybilny z PCI-e 1.0 ?

ya20081 ta specyfikacja ktora podałeś dotyczy 9500gt na pamięciach ddr2. A ta ktora ja podalem jest na ddr3. Wiec nie ma co porownywac. A ten 9500gt na ddr3 ma przepustowosc bez oc 25gb/s wiec ta wersja oc bedzie miala jeszcze większą. Woalbym ze sklepu a nie z allegro.

To koncowe podsumowanie: Ten 8600gts z MSI czy moze ten 9500gt ddr3 oc ??

Z tych dwóch to 9500GT (koniecznie od GALAXY, jest minimalnie lepszy od 8600GTS) + własne OC. Jest on kompatybilny z PCI-E 1.0 x16, więc spokojnie możesz go włożyć na swoją płytę. Jednak zastanów się jeszcze i zamiast wyrzucać kasy w błoto na którąś z tych kart to lepiej looknij za używanym palit 8600GT sonic+ z gwarancją. Zawsze te 100zł w kieszeni zostanie, a po OC wydajność będzie identyczna, jak nie większa.

Machur
komentarz
komentarz

tata mi finansuje te 100zł na grafe, więc wole nowe:) jak kazdy chyba. Wiec chyba zdecyduje się na tego 9500gt bo mam go na miejscu w sklepie, a nie z allegro i w razie jakiejs gwarancji czy cos to zawsze lepiej:)

dgru
komentarz
komentarz

Ja też bym Ci radził palit sonic+ z tego względu, że mój brat ma identyczny procek jak twój i właśnie taką kartę - działa mu to bardzo przyjemnie (wcześniej też miał 7600GS), a za kartę dał 120 zeta, bez gwarancji ale już 3 miechy działa bez problemów. Skok szybkości w grach był mocno odczuwalny :) Z drugiej strony jak masz już te 260-280 zeta to sobie kupisz spokój nerwów odnośnie ewentualnej awarii karty.

p.s. na marginesie GTA IV uruchamia się i pozwala grać na tym sprzęcie co masz?

Machur
komentarz
komentarz

tak, przeszłem cale gta 4 na tym;) ~ 20fps i licze ze po zmianie bedzie duzo lepiej:D No wlasnie chodzi o to że juz mam te 260zł to wole nową, jakby miał ze swojej kasy to dawac to bym się zastanawiał. A ta 9500gt ddr3 oc z Galaxy wypada minimalnie lepiej niz 8600gts a pobiera mniej prądu i mniej się grzeje.

Jakby ktos znalazł jakis test tego 9500gt z Galaxy to bylbym wdzięczny:)

Gość
komentarz
komentarz
ya20081 ta specyfikacja ktora podałeś dotyczy 9500gt na pamięciach ddr2. A ta ktora ja podalem jest na ddr3. Wiec nie ma co porownywac. A ten 9500gt na ddr3 ma przepustowosc bez oc 25gb/s wiec ta wersja oc bedzie miala jeszcze większą. Woalbym ze sklepu a nie z allegro.

nie zauważyłem :mur:, ale dalem :lol:

To koncowe podsumowanie: Ten 8600gts z MSI czy moze ten 9500gt ddr3 oc ??

ja bym wzial 9500GT bo jest w 65nm, lecz pod twoim procesorem to bedzie to samo :)

Machur
komentarz
komentarz

ale ma wiecej pamięci i to 1.0ns i jak sam napisałeś nowsza technologia:) a pozatym nie wymaga dodatkowego zasilania. Jak dla mnie same plusy

Dziwi mnie tylko że na tym teście który jest wyżej ma dodatkowe zasilanie, a jak patrze po zdjęciach we wszystkich sklepach to jest bez?

Unitra
komentarz
komentarz

Ja moge Ci polecić 9500gt. Mam niestety od gigabajta z suszarką zamiast chłodzeniem niestety. :/ Ale jest chłodnawa je małe prądu i jest lepsza od mojego kumpla 8600gt po drobnych próbach. :)

Machur
komentarz
komentarz

Ktoś wie coś na temat tego dodatkowego zasilania?

Na zdjęciu z PRO line karta nie ma dodatkowego wejscia zasilania, zworki i głośniczka, za to na teście pare postów wyżej ma te 3 rzeczy?? Dlaczego tak? Czy brak dodatkowego slotu zasilania nie bedzie mial jakiegos zlego wplywu na dzialanie karty??

edit: juz wszystko wiem. Dzwonilem do galaxy. To jest poprostu kolejna revizja tej grafiki i zostal jeszcze bardziej zoptymalizowany pobor prądu i juz nie jest potrzebne dodatkowe zasilanie jak to jest w pozostałych 9500gt. I wydaje mi się że ta revizja jest juz w 55nm. Bo zapowiadano przejscie dla 9500gt z 65 na 55nm i pewnie z tego to wynika

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.