x-kom hosting

e8400 na q9650 - czy sie opłaca?

looca
utworzono
utworzono

Witam

Zamierzam wymienić procek z core 2 duo E8400 na quada q9650, tylko ze wśród moich kumpli panuje przekonanie ze narazie nie jest to potrzebne i wręcz niektórzy twierdzą ze zbędne natomiast niektórzy twierdzą ze co 2 głowy to nie jedna i ze 2 rdzenie to nie to co 4 i mówiąc szczerze jestem troche zdezorientowany.Czy mógłby sie wypowioedzieć ktoś kompetentny lub mający szersze pojęcie o temacie????Będe wielce zobowiązany

Pozdrawia i dzięki z góry

Loocas

dem
komentarz
komentarz

Zacznij od tego do czego naprawdę używasz swojego sprzętu?

Mattix95
komentarz
komentarz

A więc tak . Wszystko zależy od tego do czego używasz komputera .

Jeżeli do gier

to procesor Core 2 Duo jest najlepszym procesorem z inteli ;) . Jest wykonany w nowej technologi co za tym idzie mniejszy pobór mocy co daje mniejszą emisję ciepła co daje dłuższą żywotność . Na tym procesorze pograsz sobie we WSZYSTKIE gry które teraz wyszły i które wyjdą przez najbliższy rok ale wszystko zależy od postępu technologicznego , silników graficznych itp . Quad natomiast jest nieopłacalny jak na dzisiejszy dzień . W grach jego większa część rdzeni się nadzwyczajnie ,, nudzi '' . Fakt iż jest on też w nowej technologii ale do gier lepszy będzie e8400 .

Jeżeli do konwersji wideo , cięższej obróbki graficznej

No to lepiej za to kupić Quada . Przy jego 4 jajkach konwersja filmów staje się krótsza . Nadaje się on idealnie do zadań wielowątkowych . W grach ilość FPS'ów jest na nim mniejsza ( różnica zależy od modelu wybranego i do którego się porównuje i przede wszystkim od samej gry . Fakt są pojedyncze tytuły gier które wykorzystują już 4 rdzenie lecz różnica w grze nie jest aż tak bardzo zauważalna .

Podsumowując lepiej jest wybrać owego Intel Core 2 Duo jeżeli chodzi o gry natomiast jeżeli o konwersję wideo itp. to Quad

looca
komentarz
komentarz
Zacznij od tego do czego naprawdę używasz swojego sprzętu?

Jestem powiedzmy - graczem- poza tym mam zboczenie na punkcie mega szybkich maszyn tj. komputerów oczywiście i jak mam kase to ładuję w komp co sie jeszcze da.

A więc tak . Wszystko zależy od tego do czego używasz komputera .

Jeżeli do gier

to procesor Core 2 Duo jest najlepszym procesorem z inteli ;) . Jest wykonany w nowej technologi co za tym idzie mniejszy pobór mocy co daje mniejszą emisję ciepła co daje dłuższą żywotność . Na tym procesorze pograsz sobie we WSZYSTKIE gry które teraz wyszły i które wyjdą przez najbliższy rok ale wszystko zależy od postępu technologicznego , silników graficznych itp . Quad natomiast jest nieopłacalny jak na dzisiejszy dzień . W grach jego większa część rdzeni się nadzwyczajnie ,, nudzi '' . Fakt iż jest on też w nowej technologii ale do gier lepszy będzie e8400 .

Jeżeli do konwersji wideo , cięższej obróbki graficznej

No to lepiej za to kupić Quada . Przy jego 4 jajkach konwersja filmów staje się krótsza . Nadaje się on idealnie do zadań wielowątkowych . W grach ilość FPS'ów jest na nim mniejsza ( różnica zależy od modelu wybranego i do którego się porównuje i przede wszystkim od samej gry . Fakt są pojedyncze tytuły gier które wykorzystują już 4 rdzenie lecz różnica w grze nie jest aż tak bardzo zauważalna .

Podsumowując lepiej jest wybrać owego Intel Core 2 Duo jeżeli chodzi o gry natomiast jeżeli o konwersję wideo itp. to Quad

Dzięki wielkie za rzeczową odpowiedź.

Duma Katalonii
komentarz
komentarz

q9650 jest lepszy od E8400 ale o wiele drozszy,proponuje Phenom II 940,chyba ze masz juz płyte pod Intela,nowy phenom podkreca sie bdb i jest naprawde bardzo wydajny.

Ale E8400 powinien ci wystaczyc,jak szukasz naprawde wydajnego proca i jestes wymagajacy to phenom2 bedzie idelany :)

Mattix95
komentarz
komentarz
Jestem powiedzmy - graczem

No to e8400

poza tym mam zboczenie na punkcie mega szybkich maszyn tj. komputerów oczywiście

Heh ... wiem coś o tym bo sam kiedyś chciałem najszybszy komputer złożyć :D i7 GTX280 DDR3 ale nieopłacalne ... Raczej Internet Explorer albo firefox nie będą Ci się szybciej ładowały bo np. masz szybszy procesor ... Na każdy układ dany program naciska . Odczyt danych z dysku , ram a nawet grafika ;)

q9650 jest lepszy od E8400

Tylko powiedz jeszcze pod jakimi względami ... Ale cena/jego dzisiejsze możliwości ,, popisania się '' swoją mocą są nieosiągalne ...

looca
komentarz
komentarz
No to e8400

Heh ... wiem coś o tym bo sam kiedyś chciałem najszybszy komputer złożyć :D i7 GTX280 DDR3 ale nieopłacalne ... Raczej Internet Explorer albo firefox nie będą Ci się szybciej ładowały bo np. masz szybszy procesor ... Na każdy układ dany program naciska . Odczyt danych z dysku , ram a nawet grafika ;)

Tylko powiedz jeszcze pod jakimi względami ... Ale cena/jego dzisiejsze możliwości ,, popisania się '' swoją mocą są nieosiągalne ...

Ogólnie rzecz biorąc myśle na przyszłość póki mam kase chce włożyć zeby mi na 2-3 lata starczyło...mam nadzieje;-)

Mattix95
komentarz
komentarz
Ogólnie rzecz biorąc myśle na przyszłość póki mam kase chce włożyć zeby mi na 2-3 lata starczyło...mam nadzieje;-)

Może nie być tak fajnie jak byś teraz kupił ... Teraz po pierwsze rynek jest niestabilny ( ceny skaczą w górę i w w dół i na boki ;) ) Warto kupować albo teraz wyhaczyć naprawdę dobrą okazję albo czekać aż na rynku ucichnie że tak powiem ;) .

Kiedy wejdą nowe karty graficzne radeona 49** oraz nowe technologie automatycznie produceńci gier zastosują nowe silniki w grach co daje wyższe wymagania albo zupełną zmnianę sprzętu . Typowo oczekiwania na Call of Duty 4 były ogromne a tym czasem się okazało że owszem była lepsza grafika ale ten sam silnik zastosowano co w Call of duty 2 :D I to jest najlepsze że wymagania ma stosunkowo podobne co CoD 2 .

Gość
komentarz
komentarz
W grach ilość FPS'ów jest na nim mniejsza ( różnica zależy od modelu wybranego i do którego się porównuje i przede wszystkim od samej gry . Fakt są pojedyncze tytuły gier które wykorzystują już 4 rdzenie lecz różnica w grze nie jest aż tak bardzo zauważalna .

e8400 vs q9650 i e8400 będzie lepszy w grach? :mur: powiem jeszcze ze e8400 ma 6mb L2 a q9650 ma 12mb L2.

Jeśli mamy porównywać średnie OC to i tak wolałbym 3,6ghz Q9650 niż E8400 @ 4ghz do gier.

Jeśli masz dokładać do q9650 kilka stów więcej to lepiej E8400

looca
komentarz
komentarz
Teraz po pierwsze rynek jest niestabilny ( ceny skaczą w górę i w w dół i na boki ;) ) Warto kupować albo teraz wyhaczyć naprawdę dobrą okazję albo czekać aż na rynku ucichnie że tak powiem ;)

A czy 1100zł za q9650 to nie okazja?????Bo przeglądałem ceny i wydaje mi sie ze to całkiem dobra a nawet chyba najlepsza cena jaką udało mi sie napotkać. Ale nadal dylemat.Tyle samo za co i przeciw-ehhhhh....Osiołkowi w żłoby dano:-)

pzdr

i dzieki za wszystkie odpowiedzi

Loocas

Gość
komentarz
komentarz

To jest dobra cena jak za ten procesor.

Mattix95
komentarz
komentarz
e8400 vs q9650 i e8400 będzie lepszy w grach?

Tego nie napisałem .. ||| napisałem :

różnica zależy od modelu wybranego i do którego się porównuje i przede wszystkim od samej gry
A czy 1100zł za q9650 to nie okazja?????
To jest dobra cena jak za ten procesor.

Prawda ;) . Ale jak na razie nie wykorzystasz go no chyba że konwertujesz itp. ;) a do grania spokojnie wystarczy e8400

Gość
komentarz
komentarz

Zobacz sobie człowieku na testy z GTA 4, quad @ 3ghz jest szybszy niż E8x00 @ 4ghz... Teraz coraz więcej gier będzie korzystać z 4 rdzeni.

Mattix95
komentarz
komentarz
Teraz coraz więcej gier będzie korzystać z 4 rdzeni.

To to chyba każdy wie ;) ... ale aż takiego mega procesora nie bardzo za tą cenę kupować ... Może okazja dobra i prawdą jest że coraz więcej gier korzysta z 4 rdzeni ale wg. mnie nie jest opłacalnym w tym momencie kupować owego modelu ... Nowe technologie= mniejsza cena starszych !

Dobra ja nie chcę się tutaj sprzeczać mimo że widziałem testy wydajności ale każdy ma swoje zdanie i to tylko i wyłącznie od Ciebie zależy wybór a my możemy zwyczajnie wyrazić swoje opinie i swoje zdania ...

Sorki Marecki jeżeli podirytowałeś się tym co napisałem ale ten typ tak ma ... Mówi i pisze jak myśli ...

MasterChiefPwn
komentarz
komentarz
Zobacz sobie człowieku na testy z GTA 4, quad @ 3ghz jest szybszy niż E8x00 @ 4ghz... Teraz coraz więcej gier będzie korzystać z 4 rdzeni.

Spokojnie to tylko GTA 4, jak wyszedł Crysis to też wszyscy mówili żę co raz więcej gier będzie korzystać z 4 rdzeni, nie zauważyłem tego.

Jak gry będą w pełni wykorzystywać 4 rdzenie ( GTA4 i crysis z pewnością to takich nie należą bo skalowalność silnika i sposób w jaki był pisany jest tragiczny ) to ten q9650 będzie za słaby.

Jak myślisz jaki procesor będą faworyzować producenci gier ? Nephalema a nie starego q.

Nie oszukujmy się różnica pomiędzy nimi jest całkiem spora i z pewnością się jeszcze zwiększy.

Jakie procesory będą ludzie kupować jak rynek się ustabilizuje ?

Też nephalemy a spadek cen płyt pod 1366 to kwestia czasu.

Moja rada:

Jak jesteś cierpliwy to radził bym poczekac i kupić I7 nawet najtańszego.

Jeśli nie to kup E8400, jest bardziej opłacalny dla gracza.

Nie jestem prorokiem ale szanse na to aby jakikolwiek E albo Q wytrzymał 3 lata są nikłe.

Typowo oczekiwania na Call of Duty 4 były ogromne a tym czasem się okazało że owszem była lepsza grafika ale ten sam silnik zastosowano co w Call of duty 2 I to jest najlepsze że wymagania ma stosunkowo podobne co CoD 2 .

Wyobraź sobie że Cod 2 był pisany na zmodyfikowanym silniku quake 3 a cod 4 na zupełnie nowym, stworzonym specjalnie dla tej gry.

No rzeczywiście mają podobne wymagania... chyba minimalne z Cod 4 z maksymalnymi z Cod 2.

Mattix95
komentarz
komentarz
Wyobraź sobie że Cod 2 był pisany na zmodyfikowanym silniku quake 3 a cod 4 na zupełnie nowym, stworzonym specjalnie dla tej gry.

No rzeczywiście mają podobne wymagania... chyba minimalne z Cod 4 z maksymalnymi z Cod 2.

Heh ... Ja czytałem iż Cod 2 i 4 są na tym samym ale zmodyfikowanym silniku ... Dobra spoko ...

szanse na to aby jakikolwiek E albo Q wytrzymał 3 lata są nikłe.

Też tak uważam ale nie podważam czyichś zdań ... ;) Zwracam honor jeśli nie miałem racji . Ale naprawdę różnie ludzie piszą .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.