x-kom hosting

Problem po wymianie procka.

5zym3k
utworzono
utworzono

Witam. Wymienilem procka (z P4 3.06 GHz na C2D E8200) i okazuje sie, ze po resecie (lub po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu) komp odmawia posluszenstwa. Nie swieca sie diodki na klawiaturze, nie dziala naped DVD, swiatelka na obudowie tez sie nie swieca, to samo monitor - slowem MOBO nie dziala. Trzeba wylaczyc kompa z listwy, odczekac pewien czas i dopiero wtedy wlaczyc.

Dodam, ze nie posmarowalem pasta chlodzenia. Poza tym, facet w serwisie rozwalil mi 2 nozki od coolera (tzn. od tego mocowania), ale sa one szczesliwie umiejscowione na dole (oczywiscie gdy komputer jest w pionie). Procek w sumie to tez uzywka - kupilem okazyjnie na allegro, ale oprocz tej awarii nie moge sie na niego nijak poskarzyc.

Jak myslicie czemu tak sie dzieje? Czekam na porady i pozdrawiam.

lukasz1908
komentarz
komentarz

Co masz za płyte ? ;/ pewnie twoja płyta nie obsługuje takiego procesora ...

Jokeer
komentarz
komentarz
Poza tym, facet w serwisie rozwalil mi 2 nozki od coolera

Widać jakich mamy serwisantów w Polsce...

Cooler musi dokładnie przylegać do procesora inaczej może nie odprowadzać poprawnie ciepła ;)

5zym3k
komentarz
komentarz

@Lukasz

MSI P6N SLI-V2 i obsluguje ta czestotliwosc FSB ;)

Ejj, az taki newbie nie jestem - bez przesady. Nie kupilbym procka, ktorego nie moglbym podpiac pod MOBO.

@Jokeer

Czyli pozostaje mi albo nie resetowac kompa, albo znalezc w cudowny sposob sama podstawke pod chlodzenie. Dzieki za pomoc.

dem
komentarz
komentarz

A aktualizacja biosa? Zrobiona być może masz starsza wersje która nie ma instrukcji dla E8200 wystarczy zaktualizować.

Jokeer
komentarz
komentarz
Czyli pozostaje mi albo nie resetowac kompa, albo znalezc w cudowny sposob sama podstawke pod chlodzenie. Dzieki za pomoc.

Ja bym nie ryzykował z uszkodzonym chłodzeniem,

to bardzo fajny procesor i szkoda by było go uszkodzić ;)

Ile byś mógł kasy wyskrobać na chłodzenie to Ci coś może doradzimy ?

5zym3k
komentarz
komentarz

Uhm...tak nie wiecej niz 100 PLN ; )

lukasz1908
komentarz
komentarz

Acellero freezer 7 pro , jak szkoda ci kasy ,

jeżeli masz już to 100 zł to coś pentagrama

Jokeer
komentarz
komentarz

Przecież wydajniejszy Karakorum kosztuje 90 zł

więc to jego bierz a nie frezzera ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.