x-kom hosting

Radeon 9550

Wampir wawelski
utworzono
utworzono

Witam,

Od jakiegoś czasu mam kłopot z kartą graficzną Radeon 9550.

Gdy uruchamiam grę o nie wielkich wymogach sprzętowych, nawet zwykła gierka typu pasjans, komputer mi się wyłącza lub zawiesza. Kiedyś jeszcze pokazywał się niebieski ekran z informacją o błędzie i prawdopodobnej winie jakiegoś pliku ati....., teraz już tego nie ma.

W narzędziach administracyjnych pojawia mi się taka informacja:

Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego: klif.

Co się może dziać? Pozdrawiam

Kris220
komentarz
komentarz

To może być wina zasilacza jak ci się zawiesza lub wyłącza komputer.Może to być też wina przegrzewających się podzespołów. Jaki masz zasilacz?

Wampir wawelski
komentarz
komentarz

Komputer kupowałem z całym zestawem łącznie 4 lata temu.

Zasilacz jakiś kiepski 230V.

Często mam też taki problem, że np gdy włączam listwę i kilka sekund później komputer to mi się nie uruchamia, tylko w takim stanie jakby zawieszony jest. Potem uruchamiam go już z F1.

Ale nigdy nie miałem kłopotów z kartą i grami. Teraz siup.

Krzysiek6
komentarz
komentarz

230V to napięcie w polskich kontaktach.

Odkręć boczną część obudowy i tam sprawdź ilość Watów ;)

Kris220
komentarz
komentarz

Dobrze by było jak byś podał jeszcze markę zasilacza.

Wampir wawelski
komentarz
komentarz

jak na zdjęciu

DSC00219.JPG

post-3860-1232472429_thumb.jpg

Kris220
komentarz
komentarz

Co to za marka? Nic nie pisze. Radziłbym ci pożyczyć od kogoś zasilacz i sprawdzić czy to wina zasilacza. Sprawdź sobie temperaturę procesora i karty graficznej.

Krzysiek6
komentarz
komentarz
Co to za marka? Nic nie pisze. Radziłbym ci pożyczyć od kogoś zasilacz i sprawdzić czy to wina zasilacza. Sprawdź sobie temperaturę procesora i karty graficznej.

Nie jest napisane.

Kris220 nie widzisz jaka to marka ? ;O

Ten Megabajt jest na czarnej liście zasilaczy, możliwe, że to przez niego są te problemy.

Na Twoim miejscu, pożyczyłbym od kogoś zasilacz, nie no-name i sprawdził czy dalej tak jest.

Temperatury możesz sprawdzić programem SpeedFan.

Wampir wawelski
komentarz
komentarz

Program mi tylko tyle pokazał.

Większą temperaturę na procesorze zawsze miałem.

Spróbuję z tym zasilaczem.

Pozdrawiam

bez_tytuĹu.JPG

post-3860-1232476027_thumb.jpg

Krzysiek6
komentarz
komentarz

Odinstaluj stare sterowniki, zainstaluj najnowsze ze strony producenta karty, może to pomoże, jak nie, to zasilacz.

Kris220
komentarz
komentarz

No rzeczywiście jest marka :P Ale to jest niepewny zasilacz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.