x-kom hosting

połączenie PC -> TV

centurion
utworzono
utworzono

Witam,

Sąsiad zażyczył sobie podłączenia PC do TV. Wszystko ładnie śmiga z tym że są dwa ale:

1. obraz jest czarno biały (winy doszukuje się w ich starym telewizorze który ma tendencje do szwankowania, ale może jest tego jakaś inna przyczyna?)

2. Jest to połączenie wielomonitorowe. Czyli TV jest "przedłużeniem" obrazu z PC. Niestety PC i TV znajdują się w dosyć odległych pokojach i jest to strasznie niewygodne. Czy można jakoś (programowo/sprzętowo) sprawić by na TV był dokładnie ten sam obraz co na PC?

Jeśli to ma znaczenie to k. graficzna to bodajże Radeon 9550

LIDER
komentarz
komentarz

Jaki kabel? Oryginalny od tej karty? Podłączane wejściem scart czy chinch? Obraz czarno-biały jest częsty i często oznacza to zły kabel. Bratu musiałem sam kabel robić, bo kupowane nie były kompatybilne.

Gość
komentarz
komentarz

Sprawdź ustawienie systemu kodowania - musi być PAL-D (K lub G) na którymś powinno działać. Albo, jeżeli przewód jest nie oryginalny, to jest to jego wina.

centurion
komentarz
komentarz

Hehe - i mamy zbieżne wersje ;)

Kabel sąsiad ma własnego autorstwa. Złącze S-video -> euro, co do rodzaju PAL - właśnie z tym problem ma telewizor (stwierdził to elektronik ale dokładnej specyfikacji usterki nie znam).

Czy jakies propozycje co do pkt 2 ?

Przemek
komentarz
komentarz

centurion, to juz w opcjach wyswietlania na innych odbiornikach

patrz-->ATI Control Center

centurion
komentarz
komentarz

No właśnie próbowałem się tam czegoś doszukać, ale nić konkretnego nie znalazłem.. Był podobny temat kiedyś tu poruszany? Może jakieś screeny gdzieś się zachowały?

LIDER
komentarz
komentarz

To Ci może nie działać. Na starszych telewizorach nie ma s-video w euro (czyli osobno luminancja i chromacja) i trzeba przed euro zastosować przejściówke S-video > composite i dopiero euro. Robiłem kabel dokładnie z tego samego schematu poniżej i wszystko działa.

Schemat kabla S-VIDEO - CHINCH

svideo_chinch_203.gif

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.