x-kom hosting

Brzęczenie dysku.

damianp93
utworzono
utworzono

Witam.

Mam problem, który jest już Wam pewnie znany a mianowicie chodzi mi o brzęczenie komputera. Po dłuższym nasłuchiwaniu doszedłem do wniosku że to mój drugi dysk (podłączony do kieszeni komputera). Po wymianie niektórych części w kompie został mi dysk który jeszcze mógł mi się przydać w przeciwieństwie do innych części komputera i postanowiłem go podłączyć by mieć więcej miejsca.No więc po odkręceniu kompa stwierdziłem że dziwny dźwięk wydobywa się właśnie z dysku. Po wyjęciu dysku komputer chodzi dużo ciszej i nie ma żadnych 'odrażających' efektów. :bigsmile:

Co mam zrobić ? Dodam że przeczyściłem wejścia, kabelki itp.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Prawdopodobnie drgania dysku przenoszą się na obudowę (kieszeń?), przez co ulegają wzmocnieniu. Spróbuj zamontować dysk w zatoce 3,5'', lub kup jakieś wyciszenie dysku (np. Scythe HDD Stabilizer itp.). Dysk można uciszyć też "domowymi" sposobami, np. kładąc go na gąbce, podwieszając na gumkach itp.

damianp93
komentarz
komentarz

Wydaje mi się że dysk nie drga ale tak jakby coś w środku było i brzęczało. Kiedy wyłączę i włączę komputer z 5 razy wtedy wszystko jest tak jak powinno.

Spróbuje zrobić tak jak mówiłeś.

Mr. Bad Guy
komentarz
komentarz

Jaki do dysk?

damianp93
komentarz
komentarz

Western Digital WD1200 (120gb)

Mr. Bad Guy
komentarz
komentarz

To brzęczenie, to przemieszczanie się głowicy dysku z sektora do sektora. W dyskach WD jest ono słyszalne jako pyknięcie (przytłumione) Jest to naturalny proces i tego nie wyeliminujesz.

damianp93
komentarz
komentarz

Ale to mi się dzieje ~ od tygodnia wcześniej wszystko było ok, może komputer chodził troszeczkę głośniej ale w środku nic nie brzęczało (tak jakby tam osa wpadła) ;)

Unitra
komentarz
komentarz

Też tak miałem. Ja mam W.D 80GB, na początku super cicho było a potem z czasem coraz bardziej było go słychać. Wszystko się zużywa, to jak w moim aucie. Założyłem w nim nowe łożyska a po 40 tys. nie wiedzieć czemu się rozpadły i były do wymiany. Wszystko się zużywa. A z dyskiem to lekko go wyciszyłem zawieszając go na gumce od majtek. :D

damianp93
komentarz
komentarz

Ale też tak miałeś przy włączeniu komputera ? Zawsze rano jak odpalam to tak sie dzieje i wyłączę go pare razy i jest normalnie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.