x-kom hosting

Ram DS i SS

Marek25
utworzono
utworzono

Mam pytanie moja płyta główna w Dualau obsługuje Single Side, i teraz nie za bardzo wiem jak kupić taką pamięć ponieważ na allegro kostki ram nie są opisane ds lub ss, Czy są może inne nazwy na te funkcję, oznakowania?? Bo nie za bardzo wiem jak kupić te SS bo większośc sprzedaje DS. Moja płyta główna to Gigabyte GA-P31-DS3L

dem
komentarz
komentarz

Pamięci DDR są albo dwustronne (zawierające dwa logiczne banki pamięci) albo jednostronne (zawierające 1 logiczny bank pamięci). Jeśli więc masz dwie dwustronne np. kości PC2700 (333Mhz), to włożysz do swojej płyty tylko dwie takie kości. Trzeci slot pamięci na płycie będzie wtedy bezużyteczny. Pamięć dwustronna to taka, która zajmuje dwa logiczne banki pamięci. Nie koniecznie musi to być pamięć, która ma układy scalone z obydwu stron. Więc lepiej się przy zakupie upewnić lub zapytać.Tutaj podany przykład dla płyty z 3 slotami chyba dobrze przedstawi ci układ jak to działa dlatego też jeśli nie jest napisane czy ds czy ss to zawsze można zapytać:] a jaka to płyta główna?

Marek25
komentarz
komentarz

Przeczytałem że ciężko o kostki SS większe od 512MB więc pewnie nie znajdę 1GB SS nie wspominając o 2GB...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.