x-kom hosting

q9650

Oderisson
utworzono
utworzono

Na jednym rdzeniu, dokladnie trzecim temperatura jest stale 38 stopni, nawet tuz po wlaczeniu gdy temperatura na pozostałych rdzeniach jest np 22. jak zmęcze procesor to potem temperatura idzie równo z rdzeniem 4, tzn czwórka osiaga 38 a potem idą juz razem. Może to być uszkodzony czujnik? Jesli tak to czy jest jakiś sposób żeby to sprawdzic?

Gość
komentarz
komentarz
Może to być uszkodzony czujnik?

Być moze tak jest. Skoro się nie przegrzewa to nie widze powodów do zmartwień.

Oderisson
komentarz
komentarz

No fajnie tylko że skad mam wiedzieć czy sie nie przegrzewa skoro ma uszkodzony czujnik. I dlaczego mam założyć że skoro w niskim zakresie nie dziala to w wysokim dziala dobrze?

rafalluz
komentarz
komentarz

Heh, w związku z podobnym problemem sporo szukałem po róznych forach i generalnie problemy z temperaturami są częściej właśnie przy niskich niż wysokich temperaturach. Czujniki nigdy nie były robione z myślą o temp. w spoczynku, tylko w stressie i mogą przekłamywać niskie temperatury. Oczywiście nie da się wykluczyć, że sensory są całkiem padnięte, ale nie sądzę, bo piszesz, że potem w stressie temperatury ida normalnie.

Zakładam oczywiście, że cooler dobrze przymocowany i pasta nałożona.

Oderisson
komentarz
komentarz

Niestety tych dwóch ostatnich nie mogę potwierdziś bo komputer byl skladany w serwisie (nie do końca sie znam wiec wolalem nie ryzykować). Rozumiem ze skoro w stresie grzeje sie na oko dobrze, to radzisz sie nie przejmowac... Używam do sprawdzania temperatury everesta, polecasz może jakiś inny program, który może by wykryl to przeklamanie skoro to zdarzajacy sie problem? Co do pomiarów w stresie to tak jak pisalem, 38 a potem razem z rdzeniem czwartym, no może z zdrobnymi nieścisłościami, ale najważniejsze że równomiernie.

rafalluz
komentarz
komentarz

Na oko wygląda to na prawidłowe zmiany w stressie.

Tzn. masz plomby czy nie? Jakbyś mógł otworzyć obudowę, to możesz dotknąć radiatora na procku i sprawdzić, jak ciepły jest.

Od siebie polecam CoreTemp do odczytu temperatur.

Oderisson
komentarz
komentarz

core temp i everest twierdza mniej wiecej to samo. ktos sugerowal realtemp ze niby moze kalibrowac czujniki i inne dane wskazywac ale nie pamietam dokladnie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.