x-kom hosting

[Rozwiązany]Pojemność dysków

kodi1995
utworzono
utworzono

Mam 3 dyski... chce z dysku D odjąć trochę i dodać do dysku C, jak to zrobić...proszę o łatwy w obsłudze program + krótką instrukcję, z góry wielkie dzięki.

falcon1984
komentarz
komentarz

Partition Manager

Robisz Resize Partition na D, zmniejszasz rozmiar. Potem Resize Partition na C i zwiększasz rozmiar

Używasz programu na własne ryzyko.

kodi1995
komentarz
komentarz

A co może się stać, że piszesz że używam programu na wlasne ryzyko?

falcon1984
komentarz
komentarz

Raczej nic nie powinno, ale jak przykładowo coś pójdzie nie tak albo prądu braknie to różnie może być... :P

Ja kilka razy zmieniałem rozmiar partycji i było ok :)

kodi1995
komentarz
komentarz

niestety nie wiem jak to zrobic...nie jestem zaawansowany w kompach i nichcaco wyczyscilem caly dysk D...przynajmniej nie musze juz porzadku robic...tylko dalej nie wiem jakujac z D i dodac troche do C ;/ FASTERS ODP!!

Psycholandia
komentarz
komentarz
1. Zainstaluj EASUS Partition Manager,

2. Uruchom go i kliknij PPM na dysk który chcesz pomniejszyć, i wybierz Resize/Remowe,

3. Następnie zmniejszasz dysk, i klikasz OK (Ważne abyś nie zmniejszył dysku całkowicie, zawsze powinno się zostawić ok 1GB wolnej przestrzeni.),

4. Następnie w dolnym lewym rogu klikasz "Apply" i czekasz aż skończy się. I po kłopocie :)

A jeżeli chcesz powiększyć partycje to musisz pierw obciąć trochę innej partycji żeby móc co do drugiej partycji przydzielić.

1. Obcinamy partycje tym samym sposobem którym pisałem wyżej ( patrz. pod.pkt. 1) i klikamy OK.

2. Zostaje nam trochę szarego odcinku, który musimy przesunąć do dysku do którego chcemy dołączyć.

3. Następnie dajemy Resize/Remowe i powiększamy partycje. Klikamy OK, a potem Apply i skończone!!!

Źródło: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=3&t=296376

kodi1995
komentarz
komentarz

Dzięki...problem rozwiązany a temat do zamknięcia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.