x-kom hosting

Coler z zasilacza

hannover_96
utworzono
utworzono

Ze starego zasilacza wyjąłem coler chyba 92x92 jest na nim napisane DC 12V...0.22A czy nadawał by się on do wietrzenie obudowy przy dołączeniu mu zasialania z plyty glownej.

Ma on dwa kabelki czerwony i czarny a zasialnie z plyty jest 3 koncowkowe.

Czy da sie to jakos przerobic ,czy bedzie odpowiedni ?

Kryhoo
komentarz
komentarz

Tak, da się przerobić.

Utnij końcówkę\wtyczkę tak aby były 2 gołe kabelki (ten czarny i czerwony)

Następnie prosto pod Molex'a podłącz tak:

molex.jpg

czarny do czarnego a czerwony do żółtego

hannover_96
komentarz
komentarz

a do ktorego czarnego przy zoltym czy czerwonym ?

Kryhoo
komentarz
komentarz

Obojętne. Ale daj obok żółtego :)

Mattix95
komentarz
komentarz

Wiesz prawie każdy wentylator się nada sprawa tylko tego podłączenia pod najlepiej Molexa i przymocowania go w budzie . Bardzo często obudowy typu No-name mają źle robione otwory np. zamiast otworu na przewiew 92mm mają 89 albo 90 . Sam mam takiego lipnego no-name'a i 2 wiatraki Arctic Cooling Fan Pro TC 92mm i jeden wszedł bez problemu a drugi trzeba było zamocować jakoś . Ja do tego użyłem plasteliny i śruby ... :D i się trzyma ... Myślałem także że plastelina się roztopi czy coś ale jest chłodno w budzie także jest ok ... ;)

hannover_96
komentarz
komentarz

Coler działa bardzo głośno wsadziłem go z boku obudowy , widać że nie jest przy stosowany do takiej pracy :)

Mattix95
komentarz
komentarz
Coler działa bardzo głośno wsadziłem go z boku obudowy , widać że nie jest przy stosowany do takiej pracy

A może porostu jest przymocowany luźno skoro wcześniej ( wywnioskowałem że nagle zaczął być głośny ) pracował cicho ; Lekko zamocowany drga powodując delikatne pukania ale z bardzo szybką częstotliwością w obudowę co daje hałas :D ... Przyciśnij go po prostu a jak to nic nie da to po prostu dostaje za dużo energii co daje wyższe obroty niż producent przewidział ... ;)

Gość
komentarz
komentarz

Teraz podłączyłeś to pod +12v. Jeśli chcesz zmniejszyć obroty ( a co za tym idzie to hałas) to czerwony wsadź do czerwonego a czarny do czarnego (bliżej czerwonego). W ten sposób uzyskasz +5v :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.