x-kom hosting

czy ten zasilacz nawala?

luk34
utworzono
utworzono

Witam!

mam taki komputer

płyta gł. Abit KN9-S

procesor Athlon 64 3000+ AM2

Ram 1x512mb + 1x1gb

Dysk:WD Caviar 250 GB 7200 s-ata2

Karta graf. Gigabyte GeForce 7300GT 256mb/128bit

głośniki:Creative inspire A500 5.1

Zasilacz: ATX KY-400W

Monitor Samsung syncmaster2223NW 22'

i od niedawna mam taki problem z komputerem ze po zainstalowaniu windowsa i sterowników komputer chodzi normalnie i wyłącze go na następny dzień albo go nie mogę włączyć ponieważ za każdym razem brakuje

jakiegos pliku systemowego lub włącze normalnie pochodzi 30minut i sie sam wyłączy a gdy go włączam to brakuje jakiegos systemowego pliku. i moje pytanie brzmi czy jest to wina zasilacza???

koles w naprawie powiedział mi ze albo mam wirusa(co jest niemożliwe gdyż był robiony format a również posiadam program antywirusowy) lub mam problem z zasilaniem cos w gniazdku niełączy czy coś takiego w każdym bądź razie wiem ze wirusa niema a w gniazdku jest ok...

proszę o pomoc bo niewiem co jest grane jesli 1dzien komuter normalnie działa a następnego dnia brakuje jakiegos pliku

lukasz1908
komentarz
komentarz

Może być to problem pamięci ram ... spróbuj wyciągnąć jakąś kostkę może to pomoże .

Jak czytam z tym zasilaczem co masz ludzie mają problemy więc tak czy siak do wymiany ...

luk34
komentarz
komentarz

zobaczę jutro wyciągne 512mb i zobacze czy cos to da tylko bede musiał miec to wyjęte ok 2dni bo w 1dzien pc będzie chodził i zobacze czy w 2dniu bedzie chodził normalnie, chociaz niewydaje mi sie ze to cos z ramem...

łatwo mówić do wymiany :D najpierw trzeba mieć fundusze, a po drugie co jesli wymienie i nic to nie da???

nigdy nie miałem problemu z tym zasilaczem więc niewiem co jest grane...

spodziewam się że jutro pewnie też będe miał problemy z pc wiec mogę nie odpisywac tutaj,

BlackRaven
komentarz
komentarz

Przeskanuj dysk programem HD Tune, wrzuć nam screena + raport SMART. Zasilacz tak czy inaczej jest tragiczny i sugerowałbym go wymienić, nawet jeśli nie on jest przyczyną problemu.

@down

Raport Smart również będziesz miał w programie HDTune. Po prostu porób screeny i wklej na forum.

luk34
komentarz
komentarz

to raczej jutro(o ile bedzie działał mi pc)wykonam skan tym programem bo zacząłem ale widzę ze to ok godzinki trwać będzie

a raport smart skąd wziąść??

Kryhoo
komentarz
komentarz

Zasilacz jak poprzednicy wspomnieli do wymiany bo jest tragiczny.

Jeśli chodzi o SMART to w HD Tune zakładka Health i zrób screena.

Kryhoo
komentarz
komentarz

Bad-sectory... nie jest dobrze. SMART wykazuje że wszystko wporządku... mimo to niepokoi mnie parametr 01

W tym wypadku uruchom program HDD Regenerator aby naprawić te uszkodzone sectory.

luk34
komentarz
komentarz

napisz mi jak działac tym programem i co tam trzeba robić i wogóle bo wyskakuje mi zebym utworzyl

dyskietke lub płyte bootująca a stacji dyskietek niemam...

bede jutro teraz muszę juz leciec.

Kryhoo
komentarz
komentarz

Poprostu wypalasz przez ten program bootującą CD - na niej wypala się właśnie HDD Regenerator. Dalej już sobie poradzisz - tzn. rozpocznie się to bodajże samo, czy tam 1 potwierdzenie, i zostawiasz tak kompa. W żadnym wypadku nie anuluj tego procesu.

Taka naprawa będzie z pewnością trwać bardzo długo, więc musisz uzbroić się w cierpliwość.

luk34
komentarz
komentarz

tzn.jak długo w jakich granicach?? godzina? dwie??

a jeśli podczas próby naprawy sam pc sie wyłączy...gdyż przyjmuje taką możliwość bo często miałem przypadki ze pc chodzi 30minut i sie wyłącza??? czy wtedy popsuje dysk???

aha i hdd regenerator to jaka wersja ma być??

bo obecnie znalazłem triala? może być? i bodajże v. 1.51

Superyaa
komentarz
komentarz

Bad sector to uszkodzenie mechaniczne dysku? Jak tak, to jakim cudem program może to naprawić? Poleruje to głowicą? :haha:

Traci się przy tym dane? oczywiście ja tu nie mam problemów, tylko pytam :P

BlackRaven
komentarz
komentarz

Jeśli jest to uszkodzenie mechaniczne dysku, to oczywiście żaden program tego nie naprawi. Może je co najwyżej "zamaskować". Zamiast używania "cudownych" programów można zgrać wszystkie dane na inny nośnik i spróbować low-level format, za pomocą oprogramowania producenta.

luk34
komentarz
komentarz

hmmm...czyli co mam teraz robić???

działać tym hddregeneratorem czy nie??? będe musiał potem na nowo instalowac wszystko czy jak??

i ile mnniej więcej będzie trwać ta "naprawa" tym programem???

low-level format czyli co?? i co to da?

próbowałem hdd regeneratorem robić, załatwiłem sobie pełną wersje ale ten program to straszna lipa...

działał na moim pc 26h!!! przy czym przeskanował ok4-5%dysku a jak patrzyłem później w hd tune to naprawił

tylko 1sector...dałem reseta i narazie komp działa ale obawiam się ze nie na długo.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.