x-kom hosting

WD MyBook 1TB Tablica danych, problem

noooise
utworzono
utworzono

Witam! zwracam sie do was z pomoca w tym problemie:

Jakis czas temu kupilem sobie hdd zew. WD 1 TB na którym byla domyslnia jedna partycja w systemie Fat 32, a wiec na te partycje skopiowalem caly mój zbiór danych Muzyka Filmy Dokumenty Zdjecia i nazbierało sie tego lekko ponad 500gb ale nie w tym rzecz, gdy chcialem przenisc duzy plik ok powyzej 5 Gb na nowy dysk to pojawiał sie bład o zbyt małej ilosci miejsca na dysku, co w rzeczywistosci bylo sprzeczne bo mialem miejsca bardzo duzo.

Troszke poszukalem w google i dowiedzialem sie ze fat nie obsluguje takich wielkich plików, Przy uzyciu Programu ACRONIS ,PARTITION Maginc. chcialem sobie poradzic pierwsza metoda bylo utowrzenie drugiej partycji na tym dysku lub tez Konwersja na NTFS.

No gry zatwierdzilem operacje po ponownym uruchomieniu przed włączeniem sie windowska program zaczal wykonowac operacje ktore zatweirdizlem mineło pare godzin i nie bylo postepów i tu zrobilem BŁAD bo zrobiłem restart bo nie chciało mi sie czekac.

Po wejsciu do windowsa wszystkie foldery na pierwszy rzut oka były lecz po wejsciu np w zdjecia lub mp3 zamiast odpowiednich plików zobaczylem FOLDERY o bardzo dziwnych znakach. hdd.jpg

Bardzo prosze o pomoc z góry dziekuje.

Czy ktoś mógłby mi pomóc ?

arusi1
komentarz
komentarz

to przez restart proponuje formata a te znaki to przez to że ci nie przetłumaczyło na język

noooise
komentarz
komentarz

formata ? i co on w tym pomoze ?

arusi1
komentarz
komentarz

Chodzi mi o formatowanie dysku zewnętrznego.

noooise
komentarz
komentarz

no ale jak go sformatuje to przeciez utrace wlasnie te dane któe sa na nim. P.S ten folder w którym sa krzaczki to wlasnie jest na nim..

arusi1
komentarz
komentarz

napisz jaką masz pojemność dysku twardego i czy dasz rade to jakoś po kopiować i wtedy sformatować

jest jeszcze inna opcja że po prostu brakuje pliku od czytania i tłumaczenia ale w tym to ja nie pomogę to już tylko serwis cię ratuje.

noooise
komentarz
komentarz

tak jak mówiłem tzn pisałem wcześniej ze ten dysk to 1 TB około połowa zajęta. a skopiować tego sie raczej nie da bo wyskakuje komunikat ze plik lub folder jest nie czytelny

Artur
komentarz
komentarz

tego co nie da rady skopiować z dysku zewnętrznego to spakuj to w kilka partów przykładowo po 1GB a potem przenieś na dysk wewnętrzny i rozpakuj

noooise
komentarz
komentarz

nie idzie tego ani skopiować ani spakować....a nie ma zadnego programu aby przywrócić właściwa tabele znaków. Partitioon table detector coś takiego chyba jest ale nie wiem czy tym coś zdziałam

arusi1
komentarz
komentarz

tak jak pisałem wcześniej nie da się tych danych już odzyskać samemu tylko specjalista ci pomorze jak nie to sformatuj ale wtedy stracisz wszystkie dane zapisane na dysku zew.

noooise
komentarz
komentarz

jak nie da się naprawić ? przecież są niby programy do naprawiana tablicy partycji czy tez komendy jakieś... ?

arusi1
komentarz
komentarz

te wszystkie programy to szajs mogą ci jeszcze bardziej zaszkodzić

noooise
komentarz
komentarz

heh a testdisk ?

rafalluz
komentarz
komentarz

Nieprawda. Mi już raz Partition Table Doctor uratował skórę (uszkodzona tablica partycji za sprawą któregoś programu do partycjonowania pod Windowsem). Nie jestem jednak pewien, czy tutaj coś da, bo partycję niby widzi normalnie.

Przy pracy na tak niskim poziomie, wliczając konwersję partycji między systemami plików, zawsze jest spore ryzyko. Radzę robić kopie, nawet, jeżeli nic nie ostrzega, że to niebezpieczne.

Ew. spróbuj zgrać pod Linuksem jakimś.

noooise
komentarz
komentarz

własnie próbuje zrobic cos testdiskiem zobaczymy jakie przyniesie efekty. no nie chce mi sie wierzeyc ze nie idzie tego odzyskac juz raz kiedys partycja mi znikła i ja odzyskalem razem z plikami itp. wiec mysle ze teraz tez nie powinno byc problemu ?

arusi1
komentarz
komentarz

Ale tu nie chodzi o partycję bo ją normalnie czyta tu brakuje jakiegoś pliku do odczytu

noooise
komentarz
komentarz

no to pozostaje mi jedynie jakis program do odzysku danych albo cos :(

arusi1
komentarz
komentarz

Tak pozostaje tylko program do odzysku danych masz tu parę przykładów http://www.akte.com.pl/strony/download.php

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.