x-kom hosting

AMD Athlon XP2500+ ----> 3200+

comatose
utworzono
utworzono

Witam!

Jestem posiadaczem bardzo leciwego już sprzętu w skład którego wchodzi między innymi procesor AMD Athlon XP2500+. Jakieś 2 dni temu komp całkowicie si się zwiesił, nie dało się go włączyć, bios wołał jakieś hasło... Nie wiedząc co zrobić rozebrałem go na czynniki pierwsze, wyczyściłem, wyciągnąłem bateryjkę od biosu - potem poskładałem ponownie i już działał normalnie. Ale w procesorze coś się chyba porobiło bo wcześniej można było mu ustawić max 1,83Gh i wykrywało go jako 2500+ a teraz mogę ustawić go na 2,2Gh i wykrywa go jako 3200+ co widać na załączonych screenach.

14a716c7e5570669.png

778fb52cf09303aam.png

i teraz moje pytania:

to dobrze czy źle, że tak się stało?

może być tak ustawiony czy mam go ograniczyć to tego 1,8Gh 2500+

czy nic mi się nie spali? radiator i wiatraczek są fabryczne

wybaczcie niezbyt fachowe określenia ale ja się na tym nie znam.

dzejsonfm
komentarz
komentarz

ja mam Semprona 2400+ obecnie (nie śmiać się :P) i miałem taką samą sytuację, kiedy chciałem go podkręcić i zmieniłem taktowanie szyny w biosie z 166 na 200 bodajże, jakże wielkie było moje zdziwienie kiedy w tym samym okienku co na Twoim screenie widniał napis AMD Sempron 3000+ :D po prostu tak jest z tymi prockami, że jak je podkręcisz przez bios to wykrywa jako inny model :)

comatose
komentarz
komentarz

Ale tylko wykrywa jako inny czy faktycznie staje się szybszy?

dzejsonfm
komentarz
komentarz

procek staje się szybszy, ale czy zauważalnie, to już zależy od reszty sprzętu :)

Gizioo
komentarz
komentarz

Mam taki sam procesor...;) Przedtem jak miałem podkręconego na 1.8 to pisalo 2500+ teraz jak mam na 2.2 to pisze 3200+

comatose
komentarz
komentarz
Mam taki sam procesor...;) Przedtem jak miałem podkręconego na 1.8 to pisalo 2500+ teraz jak mam na 2.2 to pisze 3200+

eee 1,8Gh to on miał fabrycznie bez kręcenia.

nie zdymi mi się procek jak będzie ustawiony na 2,2Gh a ma fabryczny radiator? gram tylko w CS'a i Unreal Turnament

loar
komentarz
komentarz

To zalezy, sprawdz jakie masz temperatury, mojej cioci Athlon XP 2400+ na fabrycznych ustawieniach i z boxowym radiatorem grzał się do 70 stopni :D

comatose
komentarz
komentarz

A 70 stopni to dużo czy mało? bo mój jak jest obciążony to też tyle ma :D teraz nawet jak nic nie robię tylko z neta korzystam i muzyki słucham ma 60 stopni.

Kamix
komentarz
komentarz
A 70 stopni to dużo czy mało?

Dużo, dużo. Choć się nie spali to skraca się znacznie żywotność.

Najzdrowiej dla niego to trzymać go do 60*C.

comatose
komentarz
komentarz

To pewnie dlatego, że żadnej pasty nie ma pomiędzy prockiem a radiatorem :0 znacie coś niedrogiego a dobrego? o pastę mi chodzi

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.