x-kom hosting

geforce 4 mx 440 agp8x

rammzes
utworzono
utworzono

Proszę o pomoc. Moja karta graficzna chyba niedomaga. Kolory mam bardzo jaskrawe i wzrok się dziecku psuje. nie potrafie tego naprawić. próbowałem przeinstalować sterowniki, wyjmowałem karte graficzną - przedmuchałem ją i zauważyłem że wiatraczek jest "luźny" a po włożeniu do kompa wiatraczek nie uruchamia się (kabelek podpięty). opcje kolorów w monitorze regulowałem i nic. w ustawieniach ekranu nie mam do wyboru 16 kolorów ani 256 tylko 16 bit lub 32 - czy to normalne ??? nie wiem myślę że karta się popsuła - jeśli ktoś ma jakieś sugestie co do naprawy to proszę napisać (z tłumaczeniem dla laików. A jeśli też wam się wydaję że chyba nadszedł jej czas to proszę podpowiedzieć na jaki model ją wymienić. chodzi o to żeby wtyki pasowały i żeby nic nie trzeba było przerabiać - tylko podpiąć. jakiś nowszy model ale nie jakiś najbardziej wypasiony - poprostu dobra karta żeby była. mam Procesor Celeron 2200 mhz, płyta główna ASrock 266(A) . Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Machur
komentarz
komentarz

co do kolorów, jesteś pewny, że to nie wina monitora??

willi2000
komentarz
komentarz

u mnie na informatyce na stacjach był taki problem. Wystarczyło włączenie i wyłączenie gry w którą przeważnie gramy na informatyce.

Mag Magik
komentarz
komentarz

rammzes fakt, że wiatraczek na grafice przestał się kręcić może wskazywać na jego końcówkę ..przydałoby się kupić nowy. To że obraz jest taki jaki jest może powodować temperatura karty. Postaraj się schłodzić kartę. A jeśli jakimś cudem masz na nią jeszcze gwarancję to zwróć kartę. U mnie ta karta wyrabia na samym radiatorze (wersja bez wiatraczka) i nie mam problemów z temperaturą, dziwi mnie też, że nie możesz zmieniać jakości kolorów, dlatego spróbuj zmienić sterowniki:

zainstaluj ForceWare 56.72.

(aby pobrać kliknij na >> Primary Download Site << w okienku International)

Przed instalacją powyższego sterownika odinstaluj najpierw obecny:

(Start -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY DRIVER /usuń/)

Po zakończeniu instalacji powyższego sterownika i po ponownym uruchomieniu komputera zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c

rammzes
komentarz
komentarz

Dzięki za podpowiedzi. ale będe próbował jutro z tymi nowymi sterami bo mecz leci z Ruskimi ... :-))

tomekk600
komentarz
komentarz
Dzięki za podpowiedzi. ale będe próbował jutro z tymi nowymi sterami bo mecz leci z Ruskimi ... :-))

jakbyś sie zdecydował na wymiane to mysle ze do tej padaczki celeronka wystarczy cos z seri 9550 9600 koszt to jakies 50zł sam swoja za tyle sprzedałem. Po przesiadce z tego złomu odczyjesz taka róznice jak z przyasłowiowego malucha do porschaka

Sam miałem kiedys 4 mx 400 która jest jednym z najwiekszych niewypałów swiata

  • 2 tygodnie później...
rammzes
komentarz
komentarz

Podłączyłem dziś kabelkiem od monitora do TV LG LCD i obraz jest normalny. Czyli wychodzi na to że mi monitor tylko padł. A czy wie ktoś jak podłączyć PCeta z tym Telewizorem bo obraz mam ale nie ma dźwięku. Podłączyłem przewodem mały jack - czincze. Wejścia mam z boku TV na czincze. i nie chodzi.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.