x-kom hosting

oc procka i problem

kewin138
utworzono
utworzono

Witam

Mój sprzęt to

procek intel e8400

ram ocz reaper hpc 2x2gb 1066mhz 5-5-5-15

płyta główna Gigabyte GA-EP45-DS3

karta graficzna GIGABYTE GeForce GTX260 core216

Chyba tyle potrzebne...

Wziąłem się ostatnio za OC, po przeczytaniu kilku poradnikow itp.

I moj procek z 3.0 na 3.6 wykrecilem przy napieciu 1.25 lecz w cpu-z troche mniej pokazuje ale to chyba przeklamanie.

temperatury sa w granicach 62*C wiec chyba nie zaduze, i problem polega na tym ze procek jest niestabilny, poniewaz gram np w cos i zwiecha i i musze zrestartowac, zadnego blue screena mi nie wywala. Ram ustawilem napiecie na 2.1V i mnoznik tak ustawilem ze 1066Mhz wychodzi wiec chyba wpozadku.

Nie wiem co robie nie tak, co w biosie zmienic, podnosilem napiecie, to bylo chyba gorzej, w kazdym razie nie polepszylo sie.

Jakie ustawienia zalecacie ? aha przedtem z 2 tyg na 3.6 chodzilo bez zarzutow tylko potem cos nagle zaczello sie sypac.

Z gory dziekuje za rady.

Unitra
komentarz
komentarz

Sprawdź orthosem czy wywala Ci błędy czy nie jeżeli tak to będziesz musiał dovoltowac procka. :)

kewin138
komentarz
komentarz
Sprawdź orthosem czy wywala Ci błędy czy nie jeżeli tak to będziesz musiał dovoltowac procka. :)

Wiec tak, robilem juz nie raz i za kazdym razem nic nie wyskakiwalo, raz mi wyskoczylo wczoraj jakis błąd w orthosie a takto za kazdym razem bez bledu poprostu zwiesza komputer i musze zrestartowac.

A dovoltowac o ile ?

ps. Zrobilem przed chwila test orthosem CPU and RAM i zadnego bledu tylko zwiecha znow

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.