x-kom hosting

GeForce 9600

krzysiek7809
utworzono
utworzono

witam, ostatnio kupiłem na allegro stację roboczą komputera i mam problem, a raczej podejrzenie że zostałem oszukany. Otóż na aukcji podana była w ofercie karta GeForce 9600 GT 1024 MB, natomiast po przysłaniu zestawu otrzymałem pudełko z kartą GeForce 9600 smart, natomiast co najbardziej mnie nie pokoi w komputerze wyświetla się że mam kartę GeForce 9600 GSO 512. Moja prośba jak mogę sprawdzić dokładnie jaką mam kartę i czy nie zostałem oszukany? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

falcon1984
komentarz
komentarz

Daj link do tej aukcji oraz zapodaj screena z Everesta lub innego programu pokazującego właściwości karty

krzysiek7809
komentarz
komentarz
Daj link do tej aukcji oraz zapodaj screena z Everesta lub innego programu pokazującego właściwości karty

link do aukcji: http://www.allegro.pl/item518320171_intel_...00_1gb_w_a.html

opis systemu w załącznikuReport.txt

Report.txt

KKS Lech Pozna�
komentarz
komentarz

No zostałeś oszukany

"Ekran:

Karta wideo GeForce 9600 GSO 512 (1024 MB)

Karta wideo NVIDIA GeForce 9600 GSO 512 (1024 MB)"

A powinieneś mieć 9600GT .

A na procku czasami nie zostałeś oszukany też.Bo powienieneś mieć Procesor Intel Core 2 E8400 3,00 GHZ a masz Intel Pentium III Xeon, 3000 MHz (7 x 429)

Gość
komentarz
komentarz

Ehhh. Tak to jest jak się gotowca z allegro kupi.. Nie wiadomo co Ci mogą włożyć do kompa. Oszusci. Najlepiej napisz im negatywa za oszustwo, albo skontaktuj sie ze sprzedawcą. A to jakie tam zamieścili screeny z cod 4 i rsv2 to ja mam taką grafę i wydajność na moim sprzęcie :P Ati radeon x1650 series secondary 256 mb 64 bit, Athol 400+ 2,4 ghz 1 gb ram ddr2 600 mhz....Żal..Tak samo pojechali z pamięcią miało być 4gb a jest 3 gb..Totalne dno.

Lipton
komentarz
komentarz

Skontaktuje się z nimi, jeżeli nie wymienią Ci tego zgłoś to do Urzędu Ochrony Konsumencji. E8400 wydajnościowo przypomina Xeona ;)

krzysiek7809
komentarz
komentarz
Skontaktuje się z nimi, jeżeli nie wymienią Ci tego zgłoś to do Urzędu Ochrony Konsumencji. E8400 wydajnościowo przypomina Xeona ;)

Co do procesora to mam pytanie bo w informacji o systemie pisze że mam E8400, natomiast w everście pokazuje jakąś sztukę, czy można jakoś obejść tą ścieżkę żeby w kompie wyświetlało dobrze?

Gość
komentarz
komentarz

Powiem Ci, że Everest u mnie też wyświetlał inną płytę główną niż miałem w realu :P, ponieważ była to rzadka płyta główna na dwa rdzenie a pokazywało, że na jeden.

krzysiek7809
komentarz
komentarz
Co do procesora to mam pytanie bo w informacji o systemie pisze że mam E8400, natomiast w everście pokazuje jakąś sztukę, czy można jakoś obejść tą ścieżkę żeby w kompie wyświetlało dobrze?

Dok1.doc

Dok1.doc

casion
komentarz
komentarz

Sciagnij program CPU-Z i tam sprawdź .

krzysiek7809
komentarz
komentarz
Sciagnij program CPU-Z i tam sprawdź .

ściągnąłem i po sprawdzeniu wyszło to co w załączniku: Dok2.doc

ściągnąłem i po sprawdzeniu wyszło to co w załączniku: Dok2.doc

Panowie co o tym sądzić? Sytuacja wygląda nastepująco: aukcja, oferta Geforce 9600 GT, otrzymałem - pudełko od karty GeForce 9600 smart, a w kompie GeForce 9600 GSO 512. Skontaktowałem się ze sklepem i dla nich ważne jest że karta ma 1024 MB, twierdzą, że karta jest dobra i że to to samo co GT??? Będę wdzięczny za opinię na ten temat.

Dok2.doc

casion
komentarz
komentarz

Procka masz ok, tylko skreconego do 2 GHZ a powinienes miec 3 GHz, ale procek jest taki jak powinienes miec .

tomekk600
komentarz
komentarz

procka podkrec do normalnych zegarów wejdź w bios i ustaw "CPU FSB" lub "frequncy" zamiast fsb wartość 333. Dalej ściagnij program gpu-z on cie nie okłamie i tam bedzie twoja karta. sprawdź czy jest ddr3 bo jak tak to nie jest tak źle lepszy niz 9600gt ddr2 :D:D ilosc ramu spr w cpu-z 3 lub 4 zakładka. tylko na tych programach sie opieraj (cpu-z, gpu-z). mi kiedys everest wyswietlał cuda.)

ja bym na twoim miejscu żadał zwrotu pieniedzy. i tak to zrobia predzej czy póxniej jesli to sklep a nie latajacy interes. nie baw sie w jakies wymiany bo to oszuści i cwaniaki

ile wydałes?? 1900... odzyskaj chociaz 1500 i napisz tu a złozymy ci lepszego kompa :P

Panowie co o tym sądzić? Sytuacja wygląda nastepująco: aukcja, oferta Geforce 9600 GT, otrzymałem - pudełko od karty GeForce 9600 smart, a w kompie GeForce 9600 GSO 512. Skontaktowałem się ze sklepem i dla nich ważne jest że karta ma 1024 MB, twierdzą, że karta jest dobra i że to to samo co GT??? Będę wdzięczny za opinię na ten temat.

9600gso to 8800gs w nowym pudełku jest słabszy od 9600gt. nie daj se wcisnac 2 raz sciemy badź stanowczy. pozatym to moze byc nawet 4870x2 jak jest na ddr2 to sobie w nic nowego nie pograsz na dobrych detalach

krzysiek7809
komentarz
komentarz
procka podkrec do normalnych zegarów wejdź w bios i ustaw "CPU FSB" lub "frequncy" zamiast fsb wartość 333. Dalej ściagnij program gpu-z on cie nie okłamie i tam bedzie twoja karta. sprawdź czy jest ddr3 bo jak tak to nie jest tak źle lepszy niz 9600gt ddr2 :D:D ilosc ramu spr w cpu-z 3 lub 4 zakładka. tylko na tych programach sie opieraj (cpu-z, gpu-z). mi kiedys everest wyswietlał cuda.)

ja bym na twoim miejscu żadał zwrotu pieniedzy. i tak to zrobia predzej czy póxniej jesli to sklep a nie latajacy interes. nie baw sie w jakies wymiany bo to oszuści i cwaniaki

ile wydałes?? 1900... odzyskaj chociaz 1500 i napisz tu a złozymy ci lepszego kompa :P

9600gso to 8800gs w nowym pudełku jest słabszy od 9600gt. nie daj se wcisnac 2 raz sciemy badź stanowczy. pozatym to moze byc nawet 4870x2 jak jest na ddr2 to sobie w nic nowego nie pograsz na dobrych detalach

karta jest niestety na DDR2

casion
komentarz
komentarz

No to odwołuj się do allegro . Program ochrony kupujących :P

krzysiek7809
komentarz
komentarz

po ściągnieciu programu GPU-Z okazało się że jest to jednak karta typu GSODok1.doc

Dok1.doc

klocinho
komentarz
komentarz

hmm po co koles ma podkrecac proca.. o ile mi sie niezdaje to (tez mam E8400 ) ma wlaczany jakis tryb oszczedzania energii czy cos w tym stylu i jak nic nie robi czy chodzi po necie to jest 2ghz a jak gra to sie robi 3ghz @_@ mam racje? :o

tomekk600
komentarz
komentarz
hmm po co koles ma podkrecac proca.. o ile mi sie niezdaje to (tez mam E8400 ) ma wlaczany jakis tryb oszczedzania energii czy cos w tym stylu i jak nic nie robi czy chodzi po necie to jest 2ghz a jak gra to sie robi 3ghz @_@ mam racje? :o

za to odpowiada eist ale moze tez byc tak ze eist ma wyłaczone a zegar jest ustawiony nizej niz na 3,0

necik
komentarz
komentarz

Taki miły cytat z Allegro:

Uprzejmie informujemy, że jeśli otrzymany przez Użytkownika przedmiot okaże się niezgodny z opisem aukcji, może On skontaktować się z nami w tej sprawie za pośrednictwem formularza kontaktowego, który dostępny jest na stronie:

http://www.allegro.pl/kontakt

Należy wybrać temat: Jestem Kupującym > Towar jest niezgodny z opisem.

Równocześnie informujemy, że nasz Program Ochrony Kupujących zapewnia rekompensatę Kupującemu w wysokości do 10.000 zł, w przypadku gdy otrzymany przez niego towar znacznie różni się od opisanego w ofercie.

Szczegółowe informacje na temat Programu można uzyskać w poradniku "Program Ochrony Kupujących - Co oferujemy w Programie?", który dostępny jest na stronie:

http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/ed...n/pok/index.php

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.