x-kom hosting

Dziwne odgłosy Maxtora

Smerf_NS
utworzono
utworzono

Witam 2 tygodnie temu kupiłem dysk maxtora 500gb.

Mam taki problem, konkretniej: gdy włączę jakąś grę dysk zaczyna wydawać z siebie dziwne odgłosy (nie są to odgłosy strasznie głośne ale mnie trochę irytują). Dysk nie jest dyskiem systemowym i nie jest podzielony na partycje. Dodam jeszcze że mając zainstalowanego xp-ka jakoś nie słyszałem jego dziwnych odgłosów, natomiast na viscie są one wyraźne, lecz nie wiem czy ma to jakiś związek z moim problemem.

Jeżeli ktoś się orientuje co może być przyczyną, byłbym bardzo wdzięczny gdyby ją podał.

Pozdrawiam

Kryhoo
komentarz
komentarz

To normalne przy niektórych dyskach. Głowica w niektórych miejscach (zazwyczaj przy początkowych sektorach lub na pierwszym talerzu) po prostu staje się głośniejsza przy odczytywaniu\zapisywaniu danych. Nie sadzę, aby to było jakieś dziwne zachowanie.

A jeśli chodzi jednak bardzo głośno - to to już zależy od samego dysku\firmy i modelu - niektóre są bardzo głośne, niektóre średnio a niektóre niemal bezgłośne.

Jeśli aż tak bardzo Ci to przeszkadza - możesz go "ściszyć" dzięki trybowi AAM (Advanced Acoustic Management). Możesz z niego 'skorzystać' np. w programie HDD Life (o ile twój dysk obsługuje ten tryb).

Smerf_NS
komentarz
komentarz

Wydaje mi się to dziwne, ponieważ pierwszy raz się spotykam z takim odgłosem ;] Mam też 2 letniego segata i nic nie buczy strasznie cichutki i w ogóle gitarka ;] Spróbuje pobawić się tym programikiem może coś pomoże.

Kryhoo
komentarz
komentarz

W zasadzie to każdy dysk inaczej charczy czy szumi :) Maxtor inaczej WD inaczej Samsungi też całkiem inaczej... a niektóre z kolei są praktycznie bezgłośne.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.