x-kom hosting

Monitory firmy Gateway

Lipton
utworzono
utworzono

Monitor firmy Gateway

W tym temacie chciałbym opisać monitory firmy Gateway sprzedawanych na portalu aukcyjnym allegro

Wiele osób, które chcą kupić monitor na pewno zauważyło aukcje monitorów firmy Gateway. Jest to solidna amerykańska firma, która na tym rynku dominuje. Te monitory LCD charakteryzują się dobrą jakością wykonania i niesamowicie atrakcyjną ceną. 24 calowe LCD możemy kupić już za 400-500 zł ! W dodatku są to monitory zgodne z normą Full HD.

Jest tylko jeden mankament, otóż wiele z tych Gatewayów pochodzi z wystaw ze sklepów amerykańskich. Często sprzedawcy na allegro specjalnie umieszczają taką informację po boku w mało widocznych miejscach. Wyróżniamy 4 klasy tych monitorów od A do D.

A- Są to tzw. leżaki magazynowe, nie ustępują jakością nowym monitorom. Możliwe małe ryski lub obtarcia, praktycznie niewidoczne.

B- Monitory u których występują małe rysy na matrycy, lecz nie przeszkadzają w użytkowaniu monitora.

C- Monitory powystawowe, u których widoczne są rysy na matrycy. Mogą przeszkadzać podczas wyświetlania obrazów statycznych. Zaleta- mała cena.

D- Na obudowie widoczne są obtarcia i pęknięcia, natomiast na znacznej części matrycy duże plamy i rysy, lub linie.

Tak, więc zanim kupicie Gatewaya dokładnie przeczytajcie opis aukcji, bo potem może się okazać, że zakupiliście sprzęt za 500 zł, ale fatalnej jakości. Jeżeli macie jakieś opinie lub spostrzeżenia do tego tematu piszcie pod nim, lub na pw.

gatewayfpdcopyfy8.png
  • 1 miesiąc później...

KingNight
komentarz
komentarz (edytowane)

A jeśli chodzi o te monitory i ich matryce to wygląda na to że są one montowane od LG

http://www.allegro.pl/item539892094_piekny...v_gw36m_cy.html

Czy to prawda czy tylko ktoś się pomylił

Edytowane przez KingNight
Kamix
komentarz
komentarz
A jeśli chodzi o te monitory i ich matryce to wygląda na to że są one montowane od LG

http://www.allegro.pl/item539892094_piekny...v_gw36m_cy.html

Czy to prawda czy tylko ktoś się pomylił

W innej aukcji znalazłem, że mają matrycę Philipsa.

Więc albo to zależy od modelu, albo nikt tego tak naprawdę nie wie :D

  • 2 miesiące później...
Cazi
komentarz
komentarz
A jeśli chodzi o te monitory i ich matryce to wygląda na to że są one montowane od LG

http://www.allegro.pl/item539892094_piekny...v_gw36m_cy.html

Czy to prawda czy tylko ktoś się pomylił

Gateway korzysta głównie z matryc LG,PHILIPSA a ja mam akurat na MITSUBISHI :D wiec moze być tego więcej

  • 4 tygodnie później...
gongi
komentarz
komentarz

A co z tym monitorem KLIK ? Nigdzie nie widzę żadnego chwytu.. Bardzo się na niego napaliłem ;D Proszę o szybką odpowiedź, bo niedługo koniec aukcji ;/

  • 2 miesiące później...
piku
komentarz
komentarz

Ja miałem Gatewaya na matrycy S-PVA Samsunga, jak dotąd najlepszy LCD jaki miałem; obecny LG ze zwykłą TN jest żenujący, nie wiem jak można się w ogóle w jakikolwiek sposób zachwycać takimi panelami. Następny też będzie Gateway - 24" na S-PVA, może na gwiazdkę sobie sprawię ;)

BlackRaven
komentarz
komentarz

To prawda, kolory i kąty widzenia na Gateway'ach z matrycą S-PVA są lepsze od jakichkolwiek innych monitorów na matrycach TN. Niestety przy zakupie trzeba uważać żeby nie trafić na felerny egzemplarz, a już napewno nie kupować takich bez gwarancji.

Piku - jeśli zamierzasz kupić ten model który ja posiadam, to sprawdź przy zakupie koniecznie czy sekcja zasilania nie piszczy za mocno, oraz czy działa podłączenie przez DVI - to najczęstsza bolączka tych monitorów (matrycę też oczywiście obejrzyj dokladnie ;) ).

//Wiem że piszczą, mój też piszczał i się zjarał :E

//Pikusław

NoVyKomp
komentarz
komentarz

To prawda, kolory i kąty widzenia na Gateway'ach z matrycą S-PVA są lepsze od jakichkolwiek innych monitorów na matrycach TN. Niestety przy zakupie trzeba uważać żeby nie trafić na felerny egzemplarz, a już napewno nie kupować takich bez gwarancji.

Piku - jeśli zamierzasz kupić ten model który ja posiadam, to sprawdź przy zakupie koniecznie czy sekcja zasilania nie piszczy za mocno, oraz czy działa podłączenie przez DVI - to najczęstsza bolączka tych monitorów (matrycę też oczywiście obejrzyj dokladnie ;) ).

Mam FHD2400, kupowałem go za 1250 zł, była to nówka sprowadzana nie żadna klasa niższa - specjalnie jeszcze osobiście sprawdzałem żeby mi shitu nie wcisnęli - a chcieli ;P

jest fenomenalny, dobre kolory, ładna głębia czerni, super wygląd i funkcjonalność :) polecam wszystkim!

  • 2 tygodnie później...
RedSkull92
komentarz
komentarz

czyli opłaca mi się go kupić? bo szukam czegoś za 800zł

  • 8 miesięcy później...
Maroz
komentarz
komentarz

Przyznam, że są to naprawdę dobre monitory, mam dwa takie w domu trochę stare bo 18 calowe, jeden ma chyba 5-6 lat drugi 4 są identyczne no i niestety pare tygodni temu padł mi ten starszy, wydaje mi się, ze to zasilanie w środku, no trudno, służył naprawde dzielnie. Polecam tą firmę

  • 2 lata później...
eryk2233
komentarz
komentarz

Posiadam gateway fx-2300.
Dalem za niego niecale 230zł.
Posiadam go rok,zadnych problemow
Jak dla mnie jest swietny,hdmi,dvi,vga,swietne kolory itp(1920x1080).
Jedynie co mnie denerwuje,to szkalany lcd,przez niego wszystko się odbija

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.