x-kom hosting

Probiem z instalacją

DR_DRE
utworzono
utworzono

Witam, mam taki problem mianowicie gdy instaluje jakąkolwiek grę z obrazu za pomocą deamon toolsa w trakcie instalacji komputer dostaje zwiechy że tylko reset pomaga, i nie wiem co z tym zrobić, proszę o pomoc.

Mój komputer to:

karta asus 4850 1gb

procesor inteli 2 quad q8200

ram 2gb

płyta główna gigabyte ep-31

HDD Seagate ST3500320AS

Kryhoo
komentarz
komentarz

1. Sprawdź w programie HD Tune - w zakładce Health czy nie są żadne parametry podkreślone na czerwono. Następnie przejdź do zakładki Error Scan - zrób scan powierzchni dysku, po czym napisz czy nie było żadnych czerwonych kwadracików (bad sectorów).

2. Jeśli nie czyściłeś dysku z plików tymczasowych itp. to należy to zrobić, najlepiej programem CCleaner.

3. Zdefragmentuj dysk

Posiadasz antywirusa ? Ile masz wolnego miejsca na dysku ? Podaj także wersję Daemon Tools'a.

Czy przy innych 'czynnościach z dyskiem' też system łapie zwiechy ? mam na myśli instalację normalną, obciążenie itd.

DR_DRE
komentarz
komentarz

mam avasta, wolnego mam tak na C:\ 15gb na D:\ 230gb, vers deamon tools to 4.30.2, tylko gdy instaluje grę z obrazu, gdy np program idzie lub render z blenda co ciągnie 100% każdego rdzenia też nie, i zauważyłem też że gdy chciałem z wirtualnego dysku skopiować pliki z jakiejś gry to również zwieche złapał, a co do czyszczenia jest w dobrym stanie tak samo temp jak i rejestry, chkdsk tez nic nie wykrywa. w tym programie to się tylko 2 te na żółto podświetlają i nic na czerwono.

Kryhoo
komentarz
komentarz

Aha czyli nie jest za dobrze z dyskiem... Napisz\przepisz dokładnie jakie to parametry świecą się na żółto. Systemowy CHKDSK czasami potrafi skłamać, więc sprawdź błędy tym HD Tune w zakładce Error Scan. Jeśli nie będzie żadnych czerwonych kwadracików, to zdefragmentuj dysk. Ps kiedy to ostatnio robiłeś ?

DR_DRE
komentarz
komentarz

nie robiłem ani razu komputer jest można powiedzieć że jeszcze "nowy" mam go niecały miesiąc, ale w tym programie jak jest hdd stan pisze "ok" na zielono...

a co do scanu to jeszcze leci :] jak na razie brak czerwonych kwadratów

hdd.JPG

post-25772-1232216833_thumb.jpg

Kryhoo
komentarz
komentarz

Ok niech leci. Ale nie korzystaj z żadnych programów (ewentualnie przeglądarka), wyłącz antywirusa (!)

Jak się przeskanuje - koniecznie zdefragmentuj dysk - bardzo możliwe że dlatego tak się dzieje iż dysk w ogóle nie był defragmentowany (szczególnie cierpi gdy jest intensywnie używany i często przez to tak się dzieje)

Jeśli nigdy tego nie robiłeś to tak:

W Win XP:

START > Wszystkie Programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Defragmentator dysków. Następnie kliknij Defragmentuj przy zaznaczonym dysku C:, następnie tak samo przy D: (jeśli masz inne to zdefragmentuj tak wszystkie, pamiętaj o tym aby nic przy kompie w tym czasie nie robić).

W Win Vista:

Komputer > [kliknij PPM na danym dysku, najpierw C:] > Narzędzia > Defragmentuj dysk

Co do screena to jednak się tymi atrybutami na żółto nie przejmuj. Mało znaczne i z pewnością na dodatek program je źle odczytał.

DR_DRE
komentarz
komentarz

zrobiłem defragmentacje... trwało to prawie 3h i efektem tego było że instalacja jakiejś gry poszła za połowę a nie stawała na początku jak wcześniej, no ale za tą połową również pecet zwieche łapie ;/ a czy odpowiedzialny za tu musi być hdd czy może to być również inna część?

Kryhoo
komentarz
komentarz

A jak ze skanem ?

Wątpię aby winą była inna część... ewentualnie winą może być przegrzewający się procesor lub dysk twardy.

Podaj temperatury (odpal program HWMonitor i zrób screen'a).

Jeśli format c: nie jest dla ciebie trudem, to mógłbyś spróbować właśnie sformatować c:\zainstalować Win od nowa. Bardzo prawdopodobne że to pomoże.

Podaj także marke i moc zasilacza.

DR_DRE
komentarz
komentarz

skan wypadł dobrze wszystko ok, tu screen z temperaturą robiony podczas grania :), a a procka podkręciłem ostatnio ale jedyną różnicą w temperaturze to 1 stopień więcej w 100% stresie, a zasilacz to 550 lub 600 watt, ale niestety nie pamiętam nazwy firmy, ale na pewno nie ocz ani shiftek (czy jakoś tak), był z tych tańszych nie najtańszych :P

temp.JPG

post-25772-1232281280_thumb.jpg

Kryhoo
komentarz
komentarz

Temperatury ok.

Bardzo ważna jest firma zasilacza bo słabe zasilacze powodują przeróżne problemy, więc koniecznością jest podanie jednak tej marki. A najbardziej na słabym zasilaczu (czyt. no-name) cierpi właśnie dysk.

DR_DRE
komentarz
komentarz

a jak sprawdzić markę zasilacza nie rozkręcając obudowy bo mam tam plombę gwarancyjną? i dlaczego przez bez firmowe zasilacze cierpi hdd?

zasilacz to w 99% ten http://www.allegro.pl/item530240668_zasila...werii_525w.html

odświeżam może ktoś jeszcze pomoże ??

dodam jeszcze że jeśli grę rozpakuję np programem power iso na hdd i odpalę instalkę z dysku to się gra zainstaluje ale już jeśli jest to obraz zamontowany w deamon'nie lub alcoholu 120% to już nie zainstaluję

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.