x-kom hosting

Pomoc w wyborze między hd2600pro a x1650pro

tom300
utworzono
utworzono

Witam. Kupiłem już kartę na allegro, która doszła dopiero po dwóch tygodniach (a miała dojść w tym samym tygodniu, w którym była zamówiona). Sprzedawca postanowił wynagrodzić mi czekanie wysyłając mi kartę "o kilka klas lepszą". Przysłał mi tą kartę:

ATI Radeon HD2600pro (512mb DDR2 , taktowanie rdzenia 600mhz, pamięci efektywnie 800mhz)

a powinienem dostać tą:

ATI Radeon x1650pro (256mb DDR3, taktowanie rdzenia 590mhz, pamięci efektywnie 1320mhz)

Teraz moje pytanie brzmi czy złożyć reklamację i zażądać przysłania mi zamówionej karty czy zostawić tą kartę, którą mi przysłał? Chodzi mi o to która karta jest wydajniejsza.

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

//popraw nazwe tematu, wtedy dostaniesz odpowiedzi

//webber

dem
komentarz
komentarz

Ja bym raczej zostawiał tą która dostałeś przypadkowo :D

tomekk600
komentarz
komentarz
ATI Radeon HD2600pro (512mb DDR2 , taktowanie rdzenia 600mhz, pamięci efektywnie 800mhz)

ATI Radeon x1650pro (256mb DDR3, taktowanie rdzenia 590mhz, pamięci efektywnie 1320mhz)

Pamiec to nie wszysko ale x1650 ma ddr3 (jesli faktycznie ma) wtedy była by MOIM ZDANIEM lepsza. Dla mnie bezsens wogóle wsadzac 512mb pamieci ddr2

tom300
komentarz
komentarz

Ok, dzięki Wam za odpowiedzi :) Zdecydowałem się zostawić tą kartę, którą dostałem.

Jednak mam mały problem: wydajność bardzo poprawiła się w Gothicu3, ale za to spadła w drugiej części tej gry tzn. na mojej starej karcie GF fx5200 chodził nieco płynniej. :o:o Prawdopodobnie jest to wina sterowników (zainstalowałem te ze strony producenta karty). Czy wie ktoś może jakie sterowniki należy zainstalować do tej karty, żeby działała prawidłowo?

PrzemoC
komentarz
komentarz

najnowsze jakie są do tej karty :D

tomekk600
komentarz
komentarz
Ok, dzięki Wam za odpowiedzi :) Zdecydowałem się zostawić tą kartę, którą dostałem.

Jednak mam mały problem: wydajność bardzo poprawiła się w Gothicu3, ale za to spadła w drugiej części tej gry tzn. na mojej starej karcie GF fx5200 chodził nieco płynniej. :o:o Prawdopodobnie jest to wina sterowników (zainstalowałem te ze strony producenta karty). Czy wie ktoś może jakie sterowniki należy zainstalować do tej karty, żeby działała prawidłowo?

troche cie w konia zrobili no ale jak wolisz słabsza karte to juz twoja sprawa..

Krzysiek6
komentarz
komentarz

Gdybym był na Twoim miejscu to jednak złożyłbym reklamację, ATI Radeon x1650 PRO jest o wiele lepsza od tej HD2600PRO.

Po pierwsze X1650 PRO jest na GDDR3, ma większe takty.

Gość
komentarz
komentarz

Hmmm jeżeli masz Viste to zostaw HD2600, ale ja bym osobiście brał X1650 :) Pamiętaj że HD2600 obsługuje DX10 (X1650 tylko DX9). Za to X1650 ma DDR3, przez co lepiej się będzie kręcić. Karty na DDR2 to na ogół niewypały (Jeśli chodzi o OC oczywicha :D). Jeżeli nie będziesz kręcił to zostawiaj HD2600 ;) A podaj jeszczę markę tej X1650 i HD2600 ;)

damib
komentarz
komentarz

Tu jeszcze wszystko zależy od wersji kart bo obie wypadają podobnie w testach... dla przykładu są wersje X1650 które mają i szynę 64bit więc żeby dokładnie wiedzieć czy wysłali ci lepsza kartę musisz nam podać ich firmy.

tom300
komentarz
komentarz
Hmmm jeżeli masz Viste to zostaw HD2600, ale ja bym osobiście brał X1650 :) Pamiętaj że HD2600 obsługuje DX10 (X1650 tylko DX9). Za to X1650 ma DDR3, przez co lepiej się będzie kręcić. Karty na DDR2 to na ogół niewypały (Jeśli chodzi o OC oczywicha :D). Jeżeli nie będziesz kręcił to zostawiaj HD2600 ;) A podaj jeszczę markę tej X1650 i HD2600 ;)

Mam xp'eka SP3. Kręcić karty raczej nie zamierzam :)

Tu jeszcze wszystko zależy od wersji kart bo obie wypadają podobnie w testach... dla przykładu są wersje X1650 które mają i szynę 64bit więc żeby dokładnie wiedzieć czy wysłali ci lepsza kartę musisz nam podać ich firmy.

Obie są firmy SAPPHIRE i obie mają szyny 128bit ;)

Lipton
komentarz
komentarz

W takim razie zostaw ;)

Obie są podobnie wydajnościowe, a 2600PRO w nowszych gierkach nawet szybszy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.