x-kom hosting

Czy spowalnia Hd4870 ?

Krzysiek6
utworzono
utworzono

Witam.

Posiadam sprzęt tak jak w sygnaturce.

Taktowanie procesora wynosi 2,31 GHz na jednym rdzeniu.

Posiadam kartę Radeon HD4870 512MB, czy mój procek może ją spowalniać ?

Czy ta karta nie spełnia się w 100% ?

karta powinna mieć zegary 700/3600 . a jak sprawdzam rożnymi programami to ma 650/1100.

Carlsberg
komentarz
komentarz
Posiadam kartę Radeon HD4870 512MB, czy mój procek może ją spowalniać ?

Spowalnia i to w znacznym stopniu

Do 4870 potrzebne jest jakieś 3,5GHZ na rdzeniu :D

Krzysiek6
komentarz
komentarz

Uhuhu ;D

No to ładnie. Czyli muszę podkręcić procesor...

Tylko czy na tym BOX`owym chłodzeniu, na tym zasilaczu co mam i jednym wentylem w obudowie mogę próbować ?

Carlsberg
komentarz
komentarz
AMD Phenom Quad - Core 9650 BOX

Niestety phenoma wykręcisz najwyżej do 2,5 góra 2,6 Ghz(a i z tym mogą być problemy) a to wciąż za mało 4870 będzie się "nudził"

Co do zasilacza to spokojnie wystarczy ;)

Krzysiek6
komentarz
komentarz

No to nie ciekawie... Mój poszedł na 2.79 GHz, przy napięciu 1,2125V, przy 533Mhz taktowaniu pamięci..

` lecz już był nie stabilny..

Carlsberg
komentarz
komentarz

Do tego podkręconego nawet Phenoma optymalną kartą byłaby 9600GT :)

Krzysiek6
komentarz
komentarz

Niech sobie chodzi na 2,66GHz jak jest stabilny.

Kiedyś wymieni się płyta główną, oraz procka na coś od Intela i będzie dobrze ;)

Dziękować.

Gość
komentarz
komentarz

Te Phenomy sa slabe w OC, do HD4870 tak z 3,0 "chociaz" by sie przydalo ma 2,6ghz bedzie karta i tak bardzo spowalniana, chyba ze gra obsluguje wiecej niz 2 rdzenie

Krzysiek6
komentarz
komentarz

A jak moge odblokować mnożnik ? z 11,50 na 12, bo tak jest w poradniku OC phenom na forumpc.

pm666
komentarz
komentarz

w biosie musisz poszukać bo tam się na bank to da zrobic.

Krzysiek6
komentarz
komentarz

Nie pomogłeś mi za bardzo.. Na stronie producenta jest napisane, że mnożnik jest zablokowany.

Ebola
komentarz
komentarz

Haa...zeby 4870 chodził ładnie potrzeba ok 3.5-3.7ghz na Quadzie,C2D czyli ok 4ghz na takim AMD. (porownujac taktowanie np Quada 3.7 i Phenoma 3.7 to Quad by go zjadł) :P

Dopuki na tym Phenomie nie bedzie w granicach minimum 3.6ghz to grafa bedzie raczej mocno zwalniana.

Ps. Poszukaj na necie jak niekotrzy krecili te Phenomy, moze akurat trafisz dobry poradnik i jak wszystko dobrze zrobisz to go dobrze podkręcisz, tylko napewno nie na BOX :)

Krzysiek6
komentarz
komentarz

Napięcie rdzenia wynosi: 1,2500V, lecz podniosłem je do 1,2875V . Przy 240 komputer jest stabilny, tak pokazuję OCCT po godzinnym teście.

2,77Ghz z 2.33Ghz na BOX`owym chłodzeniu. OCCT nie pokazał, że procesor jest za gorący, także mogę jeszcze próbować ?

Temperatura w stresie przy 100% obciążonym każdym rdzeniu wynosi ~52C.

.

brudasek145
komentarz
komentarz

albo krecic albo kupic nowego cpu...

Krzysiek6
komentarz
komentarz

Nowego CPU ? Przecież komputer jest stabilny, temperatury sa w normie.

tomis69
komentarz
komentarz

Jeżeli chcesz kręcić tego phenoma to zmień chłodzenie na jakieś Karakorum 120. Ale sądze, że nawet po o/c proca ta grafa będzie spowolniona.

Krzysiek6
komentarz
komentarz

Na BOX`ie .

CPU: 3.00GHz

Temp. Stres : 60C

V rdzenia: 1,45V

RAM: 400MHz

Testowany programem OCCT, test dwie godziny, stabilny ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.