x-kom hosting

Wiatrak

souwaylier
utworzono
utworzono

Witam. Jestem nieszczęśliwym posiadaczem procesora Intel-Core Dual 1.8. Znajduje się na nim oczywiście wiatrak sporej wielkości. Problem leży w tym, iż włącza się on dopiero gdy procesor osiągnie daną temperaturę (chyba tak to działa).

*przypuszczenie*

Prawdopodobnie komputer się przegrzewa - gdy gram przykładowo w Fallouta 3 to przy wczytywaniu większej grafiki komputer nie wyrabia i zwyczajnie wywala mnie z gry. Czy jest jakiś sposób żeby ten (za przeproszeniem) cholerny energooszczędny wiatrak kręcił się cały czas?

Proszę, chcę tylko wiedzieć jak to zrobić. Nie chcę słyszeć porad na temat "co zrobić żeby F3 się nie wyłączał". Będę setnie wdzięczny.

Słyszałem że w Polsce jest dużo utalentowanych informatyków... czy ktoś jestt w stanie mi pomóc?

Gość
komentarz
komentarz

Znajdz w biosie opcję CPU Fan (może nazywać się troche inaczej) - ustaw 100%. Wyłącz opcję Thermal Control (też może się w biosie twojej płyty głównej nawyzać inaczej)

mefiasz
komentarz
komentarz

Poszperaj w BIOS'ie... Może masz włączoną jakaś funkcja za to odpowiedzialną...?

souwaylier
komentarz
komentarz

Faktycznie, wystarczyło wyłączyć "CPU Smart Fan Control" w biosie. Dzięki za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.