x-kom hosting

Problem z AMD Dual 64bit 4,2GHZ

vallium
utworzono
utworzono

Witam. Jakiś czas temu zauważyłem ze mój komputer zaczyna pracować wolniej niż kiedyś. Szukając przyczyny tego stanu natrafiłem na problem z którym głowie się już parę dni. A mianowicie komputer wykorzystuje tylko połowę mocy procesora :blink: 2,2GHz ponieważ tylko połowę widzi. Programy testujące sprzęt także wykrywają tylko 2,2GHz, gry nie działają ponieważ wyskakuje komunikat o zbyt słabym CPU. :angry: Sprawdzałem ustawienia biosa ale niestety niema w nim nic co dotyczyło by taktowania procesora anie wogule samego CPU. Szukałem odpowiedzi ale niestety nie udało mi się jej zanleść może wy macie pojęcie na ten temat i możecie mi pomóc.

A to wszystkie parametry :

-AMD Athlon X2 Dual Core 4200+

-NVIDIA GeForce 9600GTS

-RAM 1GB

-Gigabyte S-series GA-M68SM-S2

-Windows XP SP2

olek308
komentarz
komentarz

ale to jest niemożliwe. widzi 2,2 GHz bo takie jest taktowanie 1 rdzenia. przecież to jest dwurdzeniówka wiec że czyta 2,2 GHz to zupełnie normalne. a skoro Ci komputer wolniej chodzi przeskanuj antywirem, potem SpyBot Search&Destory. Potem zainstaluj Odkurzacz i wyrzuć cały syf z kompa który mógł się nagromadzić. :)

dem
komentarz
komentarz

O ile dobrze wiem athlony x2 4200+ są realnie taktowane z zegarem 2,2 :) więc nie widze problemu zgadza się on jest dwu rdzeniowy. Może problem nie leży po stronie procesora tylko czegoś innego a jak wyglądają temperatury ?I jaka to gra ci się np. nie odpala? raczej bym stawiał na strone systemową niż sprzętową.

olek308
komentarz
komentarz

poza tym proponowałbym zakupić dodatkowo 1GB RAM'u. bo to trochę za mało.

olszak
komentarz
komentarz

oh jesus, ile można pisać że taktowania rdzeni się nie sumuje!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.