x-kom hosting

dysk się nie włącza

tomexior
utworzono
utworzono

witam

Wstrzymałem pracę komputera na jakiś czas, potem włączyłem i się zawiesił nic nie mogłem zrobić więc go zrestartowałem, ale on się długo ładował kiedy wyświetlały się info o systemie. Następnie pojawił się napis : Reboot and select proper boot device

or insert boot media in selected boot device and press a key i pojawiał się on co jakiś czas. Wszedłęm do BIOS-u, zakładka Boot i FDD było pierwsze zaczołęm przestawiać i był CD i Hard Disk, króry ustawiłęm na pierwszym miejscu, Włączam ponownie PC i to samo, tak jakby BIOS nie widział dysku. Rano było wszystkko wporządku. Dodam że wczoraj defragmętowałęm dysk D systemowego nie ruszałem. Rano jeszcze usuwałęm wpisy w Hijackthis. Teraz kompa uruchomięm z płytki ubuntu co wskazuje że to wina dysku...

czekam na odpowiedzi

pzdr

Kryhoo
komentarz
komentarz

Czyli dysk czasami zaskakuje i normalnie ładuje się system ?

Jak się uda, czyli zaskoczy i załaduje system - migiem pobierz program HD Tune - przejdź do zakładki Health i zobacz czy któraś linijka nie jest na czerwono. Następnie zakładka Error Scan i zrób teraz scan w poszukiwaniu bad-sectorów.

tomexior
komentarz
komentarz
Czyli dysk czasami zaskakuje i normalnie ładuje się system ?

w ogóle nie zaskakuje

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.