x-kom hosting

c2d e7300,kilka pytań

b3n
utworzono
utworzono

Witam, mam kilka pyt dot procesor c2d e7300:

1) Podczas spoczynku procesor jest taktowany czestotliwościa 1600MHz a w stresie wzrasta do normalnej wartosci czyli 2.66 GHz. czy to normalne ?

2) Jak podkręcić ten procek do ok 3.0GHz na boxowym chlodzeniu, sparwdzalem w biosie i mam zablokowane wiekszosc opcji gzrebania przy procku, ze starym Athlonem bylo duzo latwiej :)

reszta mojego sprzetu:

radek hd3850 512gddr3

plyta asus p5k /epu

2gb 800MHz patriot

beztytuutj0.jpg

w389.png

Gość
komentarz
komentarz
1) Podczas spoczynku procesor jest taktowany czestotliwościa 1600MHz a w stresie wzrasta do normalnej wartosci czyli 2.66 GHz. czy to normalne ?

wylacz funkcje oszczedzania energi, w AMD sie to nazywa Cool'n'Quite w Intelu niestety nie pamietam...

2) Jak podkręcić ten procek do ok 3.0GHz na boxowym chlodzeniu, sparwdzalem w biosie i mam zablokowane wiekszosc opcji gzrebania przy procku, ze starym Athlonem bylo duzo latwiej smile.gif

w zakladke Advanced powinienes miec CPU Configuration jesli masz bios American Megatrends i nacisnij CTRL+F1

Gość
komentarz
komentarz

Wszystko było, wystarczy poszukać.

1) wpisz "eist" w wyszukiwarce

2) FAQ/Sprzęt/ "Jak podkręcić C2D?"

wylacz funkcje oszczedzania energi, w AMD sie to nazywa Cool'n'Quite w Intelu niestety nie pamietam...

w zakladke Advanced powinienes miec CPU Configuration jesli masz bios American Megatrends i nacisnij CTRL+F1

Nie wiesz, nie znasz się = nie wypowiadaj się, wprowadzasz tylko użytkownika w błąd

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.