x-kom hosting

Zasilacz spalony!

mateuszekpl
utworzono
utworzono

Jak zwykle zacząłem czyścic coolera z proca bo był zasyfiony (czyszczę co jakieś 3 miechy). Zmieniłem pastę termo przewodzącą no i już zamontowałem radiator, z tymże wyłamałem 1 ząbek, który przechodził przez płytę główną. Dodam jeszcze że po drugiej stronie też już miałem wcześniej wyłamany 1 ząbek.

Kiedy dokręcałem wentylator to zauważyłem, że radiator nie był dociśnięty z tej strony z której były wyłamane tę ząbki, no i jak się go dociskało to wyraźnie się chwiał. Podczas włączania kompa zwykle wyskakuje info o płycie głównej, temperatura i jakieś tam inne info. Teraz tego nie było. Pomyślałem, że coś z kablami więc je sprawdziłem. Dalej nic. Monitor odbierał sygnał z karty graficznej jednak nie było obrazu na monitorze.

Pomyślałem sobie, że przez ten radiator to się proc spalił ale nie miałem możliwości sprawdzić temperatury w biosie bo nie było jak :blink:

Włączyłem go na jakąś chwilę poczekałem, aż rupieć może zaskoczy. Dalej nic i doszedł jeszcze do tego zasilacz bo kompa już totalnie nie chciał się włączyc.

Otworzyłem go jeszcze raz i zasilacz śmierdział spalenizną. Zobaczyłem też proca czy jest jakiś czarny odcień czy coś podobnego ale nie było.

Teraz pytanie.

Jak dokładnie poznać czy proc się zjarał.

Jak poznać czy płyta główna się zjarała?

(Może być taka możliwość?)

Jak poznać czy dysk twardy się zjarał?

Mobo: biostar p4m800

proc: p4

zasilacz: noname 110W :lol:

Gość
komentarz
komentarz

Jeśli długo miałeś ten zasilacz, to pewnie się zjarał :lol:

Zrób jak masz możliwość:

- rozbierz zasilacz i zobacz czy coś jest "czarne", i czy z kondensatorów wylewa się ciecz i czy jest "puchnięte",

- Pożycz od kogoś zasilacz i wsadź, i sprawdź czy komp się włączy

- Jeśli czujesz że procek jest zjarany, to weź do kogoś i wsadź, i sprawdź czy z nim jest ok. To samo możesz zrobić z innymi podzespołami. Ale jak włączysz swojego kompa z innym zasilaczem to nie musisz sprawdzać podzespołów :D

Oczywiście, że wszystkie podzespoły mogą się zjarać, jeśli się postarasz :lol:

Slipknot
komentarz
komentarz

Jaki to sie zjaral zasilacz podaj firme i model dla ciekawosci?? :P

mateuszekpl
komentarz
komentarz

zasilacz na pewno się zjarał bo już wewnątrz obudowy bylo czarne...

Zasilka: en light

Model ss-250 sfd active pfc t3

@EDIT

No ale dalej nikt mi nie odpisał na moje pytania.

Jak poznać czy dysk, płyta czy proc się zjarał?

@REFRESH

rafalluz
komentarz
komentarz

Kolega wyżej odpowiedział:

- Pożycz od kogoś zasilacz i wsadź, i sprawdź czy komp się włączy

- Jeśli czujesz że procek jest zjarany, to weź do kogoś i wsadź, i sprawdź czy z nim jest ok. To samo możesz zrobić z innymi podzespołami. Ale jak włączysz swojego kompa z innym zasilaczem to nie musisz sprawdzać podzespołów biggrin.gif

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.