x-kom hosting

Pomocy! Pentium 4, nieprawidłowe działanie procesora

kubagoczek
utworzono
utworzono

Witam!

Posiadam sobie komputer, Pentium 4 3,0GHz 1gb ram z karta graficzna hd3850. Zauważyłem ostatnio że coś cieżko procek działa, powoli chodzila mi gra Football Manager 09 wiec poleciłem bratu zeby wyczyscil mi wentylator na procesorze... po wszystkim teraz temperatura wynosi 70stopni, a uzycie procesora non stop 30-50% :/ komputer zacina się niemiłosiernie! czy jest cos co moge zrobic zeby komputer działał normalnie ?

cod3r
komentarz
komentarz
Witam!

Posiadam sobie komputer, Pentium 4 3,0GHz 1gb ram z karta graficzna hd3850. Zauważyłem ostatnio że coś cieżko procek działa, powoli chodzila mi gra Football Manager 09 wiec poleciłem bratu zeby wyczyscil mi wentylator na procesorze... po wszystkim teraz temperatura wynosi 70stopni, a uzycie procesora non stop 30-50% :/ komputer zacina się niemiłosiernie! czy jest cos co moge zrobic zeby komputer działał normalnie ?

Jest to juz stary procek . Lepiej do nowego dopłacic :)

Być moze system z virami

szagus
komentarz
komentarz
po wszystkim teraz temperatura wynosi 70stopni

A ile wynosiła przedtem?

1. Prawdopodobnie masz zawirusowany system skoro cały czas ciągnie Ci tyle procesora. Najlepiej sformatować partycję z systemem i zainstalować od nowa windowsa i sterowniki.

2. Możliwe, że trzeba wymienić pastę na procesorze, może straciła swoje właściwości. Czy twój brat zdejmował wentylator z radiatorem? Jeżeli tak to czy nałożył nową pastę?

Machur
komentarz
komentarz

tak jak wyzej, a jak nie pomoze to moze nowy system wypadaloby postawic. "Jest to juz stary procek . Lepiej do nowego dopłacic" - to nie ma nic do tego

Durango24
komentarz
komentarz

nawiązując do tematu...co jaki czas powinno się "wymieniać" paste na procku?

Daniel W.
komentarz
komentarz

Trudno to okreslic,zalezy od uzytkowania komputera.Gdy stwierdzisz,ze temperatury sa za wysokie to po prostu wyczyscisz wentylator,zmienisz paste.

pozdrawiam

Daniel W.

bush
komentarz
komentarz

Niektóre pasty zasychają. Pastę moim zdaniem powinno się wymieniać co rok. Nie jest to wydatek a zapewniamy procesorowi godne warunki pracy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.