x-kom hosting

Office 2003, winword.exe procesor 100%, wielkość pliku

arczi69
utworzono
utworzono

Witam wszystkich, szukałem wszędzie, na polskich i zagranicznych stronach, znalazłem tylko pobieżne informacje...

Mój problem dotyczy programu z pakietu Ofiice 2003, mianowicie Worda.

Pisze Biznes Plan, który zajmuje 30 stron, jak wiadomo plik taki nie powinien zajmować więcej niż 1Mb,

oczywiście o ile nie zawiera za dużo grafiki.

Problem polega na tym, że kiedy umieszczam w tekście tabele (bynajmniej tak zauważyłem, chociaż może to coś innego),

to program zaczyna działać dużo wolniej, obciążenie procesora rośnie adekwatnie do wykonywanych czynności.

Problem objawia się również przy formatowaniu tekstu, chcąc zmienić format jednego zdania, formatowanie zmienia mi się w całym dokumencie Worda.

Kolejny problem z tym związany, to objętość pliku, która również powiela się wielokrotnie, jak wcześniej wspomniałem, 30 stron z niewielką ilością grafiki i tabel nie powinna zajmować zbyt dużo, podczas gdy ja zaczynając formatować tekst i wstawiając tabele sprawdziłem i okazało się, że nagle ten sam tekst zamiast 600kb zajmuje 100Mb.

Czytałem różne informacje np:

"...program Word przestaje odpowiadać i rozpoczyna ponowne skanowanie od początku pola Quote, gdy napotka pole Quote zawierające ponad 5000 znaków. Powoduje to działanie programu Word 2002 w niekończącej się pętli do momentu zamknięcia dokumentu."

Polecano ściągnąć service pack 2/3 żaden z nich nie pomógł.

Nie jest to żaden blachy problem, kiedyś już z nim miałem do czynienia, ale jakoś go ominąłem, np. wklejając tekst do notatnika, po czym dopiero do Worda (w ten sposób całe formatowanie zostało utracone - podejrzewam, że gdzieś tu znajduje się przyczyna). Tym razem tego nie ominę, jakkolwiek kombinuje problem ten pojawia się za każdym razem.

Pomóżcie mam 2 dni na oddanie biznesplanu. :unsure:

Gość
komentarz
komentarz

1. Zobacz co obciąża procesor.

2. Przeskanuj komputer pod kątem wirusów

3. Wrzuć logi HiJackThis i Combofix do działu Bezpieczeństwo

arczi69
komentarz
komentarz

Tak jak podejrzewałem, problem prawdopodobnie był związany z formatowaniem, otwarłem dokument w OpenOffice, zapisałem dokument korzystając z opcji zapisz jako, wielkość pliku zmieniła się z ok 100mb na około 500kb, po czym spowrotem skorzystałem w Worda i wszystko hulało jak kiedyś ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.