x-kom hosting

zepsuty dysk?

rafc1u
utworzono
utworzono

Witam, w ostatnim czasie kupiłem cały nowy komputer z wyjatkiem dysku twardego. I mam taki oto problem:

Miałem na nim xp-ka i ubuntu wszystko działało elegancko na starym kompie, ale jak podpiąłem dysk w nowym to przy uruchamianiu windowsa(czarny ekran i ten pasek przesuwajacy sie) dochodzi do zawieszenia. Chciałem zrobić formata, ale przy instalacji xp-ka w momencie sprawdzania konfiguracji dysku też dochodzi do zawieszenia. Jak brałem opcję napraw z płyty instalacyjnej windowsa wybierałem system- i też zwiecha.. W biosie dysk twardy jest widoczny. Dysk jest pata(zworka na master, slave też próbowałem) i mam do tego nagrywarke sata ale to chyba nie koliduje ze sobą. Jak wkładałem płyte live- cd to system sie włącza:

Sprzet to

intel E5200

msi p35- neo f

grafa hd 3850

dysk samsung 250 gb

zasilacz chieftec 450 W

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Wyjmij w ogóle zworkę. Miałem ten sam kłopot. Ewentualnie spróbuj pousuwać wszystkie partycje i postawić je na nowo programem, np GParted

ernmagic101
komentarz
komentarz

Jest coś takiego jak inny profil sprzętowy( inna płyta główna , procesor itp).

Ponowna instalacja systemów pomoże.

PS: Jak się instalator windows ładuje co ci pisze sprawdzanie profilu sprzętowego komputera czy coś takiego nie?

bush
komentarz
komentarz

Miałem to samo...

Ja to zrobiłem inaczej :) Zaniosłem dysk do kolegi który sformatował mi dysk jako drugi z poziomu Windows. I potem u siebie tylko zainstalowałem system. Tobie tez radze tak zrobić.

Pozdrawiam

rafc1u
komentarz
komentarz

Wiesza się w momencie : poszukiwanie wcześniejszych wersji systemu Microsoft Windows... Próba sformatowania partition magic pro- nie powodzenie- zwiecha. gParted nawet nie widzi dysku. Pojde za rada kolegi murgal, bo chyba nic innego lepszego nie pozostało.

Edit:

Dysk sformatowal mi kolega u siebie. Podpiałem go do kompa zaczyna sie instalacja, format jeszcze raz- poszedł, pliki sie skopiowały. NAstepnie komputer uruchamia sie ponownie, ma się zacząć instalacja, wczytuje się ten pasek i bah, pasek staje i koniec. Kolejny raz próbuje od nowa i nawet sie nie pojawił pasek wczytywania i koniec i kolejny raz to samo, chyba trza bedzie pozyczyc dysk od kogos i do swojego kompa wrzucic i sprawdzic bo to juz przesada jest co sie dzieje;p

bush
komentarz
komentarz

Spróbuj zresetować Bios.

dar55
komentarz
komentarz

sprawdź ram memtestem na początek , ew. wyjmij i przeczyść

rafc1u
komentarz
komentarz

Przed zresetowaniem biosu była raz taka sytuacja, że nawet skończyło się wczytywanie tego paska-był ten niebieski ekran, chwile niby szła instalacja ale wkońcu zawiesił się. Reset biosu nic nie dał, to co wcześniej. Ramy wyjmowałem, wkładałem pojedynczo i nic. Zaraz zrobię tego mem testa..

Edit:

mem test- 0 błedów

Edit2 :

Chciałem już tylko napisać, że okazało się, ze na dysku nie da się zainstalować windowsa. Podłączyłem drugi dysk i na nim poszła instalacja.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.