x-kom hosting

Sempron vs Duron

Qniooo
utworzono
utworzono

Mam małe pytanko. Posiadam starą płytę główną Merkury i mam do wyboru durona 1800Mhz, oraz semprona 2600+ 1833Mhz. Problem w tym, że semprona wykrywa mi jako 1700+ 1457Mhz. Durona wykrywa mi poprawnie tzn. 1800Mhz. Co bardziej opłaca zamontować się na płycie głównej?

Gość
komentarz
komentarz

Sempron to jest nastepca Durona, wiec jest to lepszy wybor, podnies FSB Semprona tak aby mial 1833mhz bo czasami wykrywalo tak te procesory i trzeba bylo samemu "regulowac"

Qniooo
komentarz
komentarz

Na tej śmiesznej płycie głównej jest AMI BIOS, który zjeździłem wzdłuż i w szerz, ale opcji zmiany FSB nie znalazłem :( w grę nie wchodzi podkręcenie któregokolwiek.

Gość
komentarz
komentarz

procesora sie nie bedzie podkrecal, on sie po prostu wyrowna do swojej wartosci mhz'ow, nie pamietam juz jak to bylo z tym Socket A bo kilka lat juz minelo :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.