x-kom hosting

Black Edition - pytania.

krasnal2008
utworzono
utworzono

Witam

Mam pytanie dotyczące procesorów AMD Black Edition np. 5000+ BE, 5400+ BE itd. Czy mają one tylko odblokowany mnożnik czy są w jeszcze jakiś inny sposób przystosowane do podkręcania?

olek308
komentarz
komentarz

tak Black Edition ma całkowicie odblokowany mnożnik.

krasnal2008
komentarz
komentarz

No wiem, że ma odblokowany mnożnik ale czy tylko tym różni się np. zwykły 5000+ od 5000+BE czy są między nimi jakieś inne różnice

olek308
komentarz
komentarz

X2 maja odblokowany mnożnik tylko w dół a Black Edition ma całkowicie odblokowany.

bartEEEk
komentarz
komentarz

Właśnie ten odblokowany mnożnik... xO

BE nie ma także chłodzenia w zestawie.

PaQre
komentarz
komentarz

Np.Takie,że zwykły 5000+ jest z chłodzeniem a BE nie ma chłodzenia dołączonego.BE biorą zazwyczaj Ci co mają już ''swoje'' chłodzenie albo mają zamiar wraz z prockiem kupić jakieś chłodzenie.I oczywiście jeśli zamierzają kręcić.

webber
komentarz
komentarz

Black Edition mają odblokowany mnożnik w górę. Poza tym wszystkie 5xxx+ BE są na rdzeniu Brisbane w rewizji G2, więc chyba można nazwać je najlepiej kręcącymi się Athlonami X2.

krasnal2008
komentarz
komentarz

To który będzie dla mnie najlepszy 5000+BE, 5400+BE czy 5600+BOX?

Mój sprzęt to

Karta: GF 8500GT

Płyta: Gigabyte GA-M55S-S3

Zasilacz: Modecom Feel II 350 ATX

RAM: 2GB

Gość
komentarz
komentarz

Z tego co wiem w fabryce AMD mają takie wielkie płaty krzemowe. Krzem lepszej jakości znajduje się bliżej środka takiej płyty z niego właśnie robi sie procesory Black Edition.

Zapewnia to możliwość osiągnięcia większego taktowania. Z krzemu "od zewnątrz" robi się np. phenomy x3 w których liczba uszkodzonych tranzystorów prowadzi do konieczności wyłączenia jednego rdzenia. Z tych co podałeś brał bym 5000+be, bo jest tańszy ,a różnicy w oc prawdopodobnie nie zauważysz (to zależy od jakości krzemu). Możesz trafić na takiego 5600+ który

nie przekroczy 3.1ghz albo na 5000+ który zrobi 3.6 ghz. Jednak ja osobiście bym wziął coś na Windsorze np 5200+ z 2mb L2.

PS.Z tego co widzę twoje mobo ma tylko 3 fazy zasilania nie dziwie się że chcesz 65nm

Gość
komentarz
komentarz
Jednak ja osobiście bym wziął coś na Windsorze np 5200+ z 2mb L2.

Windsor Windsorem, ale tylko rewizje F3 warto brać.

krasnal2008
komentarz
komentarz

A z tych trzech co podałem to który? Mnie się wydaje, że 5000+BE będzie najlepszy

Gość
komentarz
komentarz

tak f3, warto tez stwierdzić ze Windsor jest wydajniejszy od brisbane

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.