x-kom hosting

Spalony procesor?

hucu10
utworzono
utworzono

Witam

Zwracam sie z prosbe o pomoc poniewaz cos mi sie stalo gdy wlanczam komputer to komputer tak jakby normalnie pracowal ale nie zapala sie monitor ani myszka klawiatura nic , probowalem juz wielu sposobow ale nic nie dziala , i niewiem czy to procesor mi sie spalil czy moze plyta ;/.MOZE TEZ BYC TO ZWiazane z tym ze jak gralem w undercovera to komputer mi sie wylanczal i mial prcesor 89 stopni , a nie raz potrafil am od siebie sie wylaczyc , ii teraz niewiem co mam kupic ;/ prosze o doradzenie :(

Dziekuje .

PaQre
komentarz
komentarz

Napierw napisz jaki masz zasilacz,płytę główną,procek

hucu10
komentarz
komentarz

Zasilacz mam 400 Wat , Proceosr Athlon 4400plus , 2 rdzeniowy , Płyta nie wiem jaka, ale jedna z dobrych podobno, 1 gb ramu ddr2

//Nie piszemy dużymi literami, poprawiam

//Andziorka

Gość
komentarz
komentarz

Zasilacz 400W, ale jakiej firmy? :D

Superyaa
komentarz
komentarz

podkręcałeś procesor? zresetuj bios wyjmując baterię i wyłączając zasilanie ;)

hucu10
komentarz
komentarz

mustang , wyjmowalem i nic dalej tak samo

;/ juz sam niewiem

bush
komentarz
komentarz

Mustang... Wymień ten zasilacz ! Na jakiś markowy z polecanych np. Chiftec, Modecom MC Amacrox itp....

Sprawdź na nowym zasilaczu, powinno pomoc. Ale również zasilacz mógł spalić pól komputera.

//Nie piszemy dużymi literami, poprawiam

//Andziorka

Gość
komentarz
komentarz
to komputer mi sie wylanczal i mial prcesor 89 stopni

Jesta zabezpieczenie które powoduje że po przekroczeniu określonej temperatury następuje shutdown, czyli komputer się wyłącza. Nie wieże abyś miał ustawione więcej niż 85*. Czym mierzyłeś?

Zanim posłuchasz się porad "specjalistów" zobacz czy twój procesor działa na w innym kompie lub czy inny procesor działa w twoim kompie. Ofc procesor musi być na ten sam socket.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Pożycz od kogoś markowy zasilacz i zobacz czy będzie działać. Miałem podobny problem z Modecomem Feel 300W (wentylatory chodziły, ale nawet do biosu nie można było wejść), wymiana zasilacza pomogła :)

cod3r
komentarz
komentarz

Zasilacz wiadomo do wymiany ale jak chcesz miec lepsze tempy. to nowe chłodzonko i pasta termoprzewodząca ;)

PaQre
komentarz
komentarz

Najpierw zrób tak jak pisze Marecki bo wymienisz chłodzenie i zasilacz a komp dalej nie będzie działać.Jeśli procesor będzie działać to najpierw pożycz od kogoś zasilacz markowy:

Modecom MC,Amacrox,Pentagram,Chieftec,Corsair,Antec,Be Quiet.I jeśli zadziała a temperatury będą nadal wysokie to czeka Cię wymiana chłodzenia.

BlackRaven
komentarz
komentarz

ale jak chcesz miec lepsze tempy. to nowe chłodzonko i pasta termoprzewodząca

I jeśli zadziała a temperatury będą nadal wysokie
Czym były sprawdzane te temperatury (polecam program RealTemp)? Zanim zabierzesz się do zmieniania chłodzenia, sprawdź czy aktualnie posiadane jest dobrze zamocowane (być może trzeba założyć lepszą pastę termoprzewodzącą). Dotknij także radiatora podczas pracy komputera, być może masz po prostu walnięty czujnik.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.